Trwa ładowanie...

Zabawki dla niemowląt od 6 miesięcy

Wybierając zabawki dla niemowląt, niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na oznaczenia, które wskazują, dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są poszczególne produkty. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zabawki dla dzieci w wieku 6 miesięcy.

Zabawki dla niemowląt od 6 miesięcyŹródło: 123RF
d3p20iy
d3p20iy

Zabawki dla niemowląt – maskotki

Do najbardziej uniwersalnych zabawek dla dzieci należą przytulanki, które sprawdzą się na prezent już dla dziecka, które ukończyło 6 miesięcy. Maluch poznaje świat dzięki zmysłom, w tym przez dotyk. Miękkie i delikatne maskotki stanowią więc idealny podarunek dla niemowląt, ponieważ będą mogły się do nich przytulić i szybciej usnąć. Pluszowa zabawka powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła, by nie stwarzać zagrożenia dla niemowlęcia. Należy unikać wszelkich twardych bądź ostrych elementów, a także wybierać wysokiej jakości zabawki, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka.

Zamiast klasycznej maskotki, a więc pluszowego misia czy innego zwierzaka, można zdecydować się na miękki kocyk lub poduszkę.

Zabawki dla niemowląt – książeczki

Dla 6-miesięcznego niemowlęcia nada się również książeczka sensoryczna, która wyróżnia się specyficznym wykonaniem – jej powierzchnia nie jest jednolita, lecz wykonana z materiałów o różnych fakturach. W takich książkach najczęściej znajdziemy kolorowe rysunki składające się z wypukłych elementów, których niemowlak może dotknąć, co stanowi sporą atrakcję dla zmysłów. Inna propozycja książkowa to interaktywne czytanie, do którego potrzebna będzie książka z ruchomymi fragmentami lub wydająca odgłosy.

Dostępne są również inne publikacje dla półrocznych dzieci. Atrakcyjną zabawką mogą być książeczki kontrastowe, które dzięki różniącym się kolorom zwracają uwagę dziecka i pomagają mu skupić wzrok. Wyraźnie kontury obrazków i proste wzory wzbudzą zainteresowanie malucha i wspomogą jego rozwój.

d3p20iy

Rozwijające zabawki dla niemowląt – sortery i układanki

Dobrym pomysłem na zabawkę rozwijającą sprawność wzrokowo-ruchową dziecka jest sorter kształtów. Może on mieć różne formy, ale często jest to pudełko z otworami, przez które do wnętrza niemowlak wrzuca klocki o różnych kształtach. Sorter pomaga więc dziecku ćwiczyć motorykę dłoni, a przy tym uczyć się kojarzenia i logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego. Należy zwrócić uwagę na to, czy na opakowaniu zaznaczono, że zabawka nada się dla dziecka w wieku 6 miesięcy – nie powinna być nadmiernie skomplikowana, a ważne jest też, by poszczególne elementy pasowały do niewielkich rączek niemowlaka.

Obok sorterów warto zwrócić uwagę na inne układanki czy kostki edukacyjne, które uczą już kilkumiesięczne dzieci wykonywania precyzyjnych czynności. Jeśli chodzi o kostki edukacyjne, często są to zabawki wielofunkcyjne, które oferują wiele możliwości zabawy, ale są przy tym droższe od prostszych układanek.

d3p20iy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p20iy