Trwa ładowanie...

Zabawki edukacyjne dla dzieci 2-3 lata

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2-3 lat są ważne ze względu na potrzebę rozwijania wielu umiejętności malucha. Wybrane przez nas zabawki pomogą dziecku rozwijać motorykę, ćwiczyć mowę, zdolności społeczne, a także coraz lepiej poznawać otaczający świat.

Share
Zabawki edukacyjne dla dzieci 2-3 lata
Źródło: Shutterstock.com
d1yb1nh

Zabawki edukacyjne dla dzieci 2-3 lata – rozwój dziecka

Zadaniem rodziców jest dostarczanie dziecku narzędzi, które pozwolą mu na rozwijanie różnych umiejętności i nabieranie sprawności odpowiednich dla jego wieku. Istotne jest, aby kierować się potrzebami malucha, a przy tym stawiać na jakość, nie na liczbę zabawek. Maluch w wieku 2–3 lat przede wszystkim rozwija się w zakresie motoryki, a także nacisk na procesy poznawcze i budowę świadomości swojego zachowania.

Jeśli mamy świadomość powyższego, łatwiej będzie nam wybrać zabawki edukacyjne, które będą zarówno uczyć, jak i bawić malucha. Starannie dobrane produkty to również spora ulga dla naszego portfela – solidne i intrygujące zabawki mogą bawić dziecko przez długi czas, a także sprawdzać się nawet wtedy, gdy będzie już nieco starsze.

Przykłady zabawek edukacyjnych dla dzieci 2-3 lata

  • Chodzik lub jeździk
d1yb1nh

Pojazdy to atrakcyjne zabawki dla dzieci, ponieważ angażują całe ciało i zachęcają do ruchu. Warto zacząć od zabawek przeznaczonych do pchania lub ciągnięcia, a także prostych pojazdów. Czas spędzony aktywnie za kierowniczą ruchomego samochodzika pozwoli maluchowi na ćwiczenie koordynacji ruchowej i rozwijanie wyobraźni. Dla dzieci w wieku 3 lat idealny może się okazać rowerek biegowy, który pozwoli na ćwiczenie równowagi i sprawności. Stanowi on także świetne przygotowanie do późniejszej nauki jazdy na tradycyjnym rowerze.

  • Zestawy do budowania

Jedną z najbardziej uniwersalnych zabawek edukacyjnych dla dzieci są klocki do budowania konstrukcji przewidzianych przez producenta lub wymyślonych przez malucha. Do najpopularniejszych należą klocki z tworzywa, a także bezpieczne i biodegradowalne klocki drewniane. Polecamy też sortery do nauki porządkowania i dopasowywania kształtów.

  • Drewniany pociąg
d1yb1nh

Zabawki z drewna cieszą się długą tradycją i wciąż są popularne. Wśród klasyków trzeba zatem wymienić drewniany pociąg. To prosta zabawka dla kilkulatków, która pomoże w rozwijaniu wyobraźni i sprawności ruchowej pociechy.

  • Puzzle i łamigłówki

Dzięki prostym puzzlom oraz łamigłówkom wspomożemy dziecko w nauce logicznego myślenia i zapamiętywania, a do tego poszerzymy jego wiedzę o świecie. Świetnym pomysłem będą też gry edukacyjne, które są okazją do wspólnej zabawy z kilkulatkiem.

  • Pomoce plastyczne
d1yb1nh

Rozwój artystyczne i koordynację ruchową dziecka poprawią zestawy do rysowania, malowania i tworzenia prostych obiektów np. z plasteliny. Przykładami przydatnych pomocy plastycznych, za którymi przepadają maluchy, są farby do malowania palami czy też masa plastyczna.

Zabawki dla dwulatków i trzylatków to szeroka kategoria produktów, które będą odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ważne jest, żeby opiekunowie wybierali zabawki z odpowiednimi atestami, które pomogą dziecku na rozwijanie zainteresowań i zapewnią mu dużo radości.

d1yb1nh

Podziel się opinią

Share
d1yb1nh
d1yb1nh