Trwa ładowanie...

Zabawkowy salon fryzjerski – świetny prezent dla dziecka

Twoja córka uwielbia bawić się włosami lalek i z ciekawością patrzy, jak układasz swoją fryzurę? Być może w przyszłości zostanie fryzjerką albo kosmetyczką, ale zanim wybierze swoją zawodową drogę, minie jeszcze sporo czasu. Ty jednak już teraz możesz zaspokoić jej ciekawość. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na gwiazdkowy prezent, możesz wybrać dla niej zabawkowy salonik fryzjerski.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zabawkowy salon fryzjerski – świetny prezent dla dziecka
Źródło: iStock.com, fot: tatyana_tomsickova
d456v9k

Współczesny świat zabawek jest przeogromny. Kolorowe klocki konstrukcyjne, interaktywne lalki, które uczą języka angielskiego czy zabawkowe stoły operacyjne pozwalają dzieciom wkraczać do świata dorosłych bez żadnych zobowiązań. Takie zabawki poszerzają wiedzę, uczą koncentracji i rozwijają wyobraźnię oraz inteligencję emocjonalną. Są też świetnym "pożeraczem" czasu, gdyż potrafią zająć dziecku mnóstwo chwil, które ty z kolei możesz wykorzystać dla siebie.

Zabawkowe salony fryzjerskie tak naprawdę dzielą się na kilka rodzajów. Większość z nich, prócz plastikowych foteli, suszarek czy szczotek, zawierają także lalki, którym dzieci mogą zmieniać fryzurę na niby. Takie saloniki najbardziej przypominają te prawdziwe zakłady. Dzięki nim pociecha może z ekscytacją odtwarzać te czynności, które widziała w telewizji bądź te, które obserwowała, kiedy sama siedziała na fryzjerskim fotelu w realnie istniejącym zakładzie. Takie zabawki umożliwiają umycie i wysuszenie włosów, wystylizowanie ich za pomocą wałków lub szczotek czy ozdobienie brokatem.

Niektóre zabawkowe salony fryzjerskie wyglądają mniej profesjonalnie, ale również umożliwiają ozdobienie sztucznych włosów czy wykonanie udawanych zabiegów. Do części z nich dołączone są nie tylko lalki wyglądające jak prawdziwe dziewczynki, ale także figurki ze świata fantasy, np. kucyki z długimi grzywami. Niektóre zawierają w zestawie figurki ze sławnych baśni Disneya, np. syrenkę Arielkę, co będzie jeszcze większą atrakcją.

Inne salony fryzjerskie zawierają plastikowe elementy, z których dziewczynki mogą wykonać ozdoby dla siebie. Z niektórych koralików można zrobić bransoletki na rękę, a z innych zaczepki do włosów lub ciekawe i oryginalne spinki z barwnymi kokardami czy sercami. Takie zabawy świetnie uczą zdolności manualnych i być może zachęcą w przyszłości do wykonywania rękodzieła.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d456v9k

Podziel się opinią

Share
d456v9k
d456v9k