Trwa ładowanie...
d31gg0v

Zabroniono publikacji zdjęć Amandy Hendrick w bikini, bo jest za chuda

Brytyjska Advertising Social Agency (ASA) zażądała wycofania z kampanii reklamowej zdjęć 21-letniej Amandy Hendrick. Według specjalistów kobieta jest zdecydowanie zbyt szczupła i „wygląda anorektycznie”, a publikowanie jej zdjęć uznano jako „społecznie nieodpowiedzialne”. Czy to początek zaostrzonej kontroli w świecie mody?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabroniono publikacji zdjęć Amandy Hendrick w bikini, bo jest za chuda
(AFP)
d31gg0v

Zdjęcia Hendrick zostały opublikowane na stronie internetowej firmy Drop Dead Clothing. ASA stwierdziła, że 21-latka wygląda anorektycznie, szczególnie na zdjęciach w zielonym stroju kąpielowym. Agencja kazała firmie usunąć fotografie.

Modelka nigdy przedtem nie miała problemów z powodu swojej niskiej wagi. Tydzień wcześniej została nawet okrzyknięta najbardziej stylową kobietą w Szkocji. Jej kariera jest w rozkwicie, znalazła się nawet na okładce Vouge’a i Elle, była modelką Christiana Diora, pozowała w strojach Cartier i Valentino.

Firma Drop Dead Clothing usunęła kontrowersyjne zdjęcia, jednak broni modelki. Hendrick pozowała dla firmy od trzech lat i zawsze obie strony były zadowolone ze współpracy. Carol Sykes, pracująca dla DDC, zaprzecza pogłoskom o anoreksji modelki. – Amanda spotykała się z moim synem. Zapewniam, że je normalnie i nie ma zaburzeń odżywiania. Jest po prostu naturalnie szczupła. Nigdy nie mieliśmy żadnych skarg – tłumaczy.

d31gg0v

- Czy uważam, że ludzie powinni dążyć do tego, by wyglądać jak ona? – kontynuuje Sykes. – Tak, ponieważ jest piękną osobą i zarabia około 600 funtów dziennie. Robi wspaniałą karierę i nie ma problemów ze zdrowiem psychicznym. Czy uważam, że usunięcie zdjęć Amandy pomoże komukolwiek? Nie, ale muszę zaakceptować decyzję ASA.

Hendrick podaje na swoim profilu internetowym, że ma 178cm wzrostu i 61cm w talii. Takie proporcje są typowe dla 7-latki.

- Według nas modelka wyszła na fotografii bardzo szczupło – tłumaczą swoją decyzję władze ASA. – Zdecydowaliśmy, że wystające kości oraz mocny makijaż sprawiają, że kobieta na zdjęciu wygląda tak, jakby miała niedowagę. Stwierdziliśmy, że promowanie takiego typu urody jest społecznie nieodpowiedzialne.

Tekst: na podst. The Daily Mail\/(sr/kg)

POLECAMY:
Znali się jako dzieci, wzięli ślub!
Jak wygląda życie 61-letniej matki?
Zaręczeni dowiedzieli się, że są rodzeństwem

d31gg0v

Podziel się opinią

Share

d31gg0v

d31gg0v