Zaczyna każdy dzień od konkretnego produktu. To sekret jej sylwetki?

Księżna Kate od lat zachwyca nie tylko klasą i elegancją, ale również nienaganną sylwetką. Media od dawna rozpisują się na temat tego, jakie nawyki żywieniowe ma żona księcia Williama. Okazuje się, że codziennie wybiera na śniadanie jeden produkt.

Księżna Kate wybiera na śniadanie zawsze jeden produkt
Księżna Kate wybiera na śniadanie zawsze jeden produkt
Źródło zdjęć: © Getty Images

26.02.2024 | aktual.: 27.02.2024 07:37

W styczniu 2024 roku w mediach społecznościowych księżnej Kate pojawiła się oficjalna informacja o tym, że przeszła ona operację jamy brzusznej. Powody nie zostały jednak podane. Zabieg na szczęście przeszedł pomyślnie, a żona brytyjskiego następcy tronu obecnie dochodzi do siebie.

Księżna Kate zaczyna dzień od płatków owsianych

Księżna Kate od lat stawia na zdrowy styl życia, co przejawia się w jej wyborach żywieniowych. Według informacji przekazanych przez brytyjski dziennik "Mirror" księżna Kate zaczyna dzień od porcji płatków owsianych. Poza tym chętnie wypija także zdrowy zielony koktajl zawierający składniki takie jak szpinak, jarmuż czy spirulina. Ma to pozytywnie wpływać na jej poziom energii w ciągu dnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żona księcia Williama stawia również na lekkie lunche. Często zjada wtedy sałatki, na przykład z kaszą kuskus, granatem i natką pietruszki lub z arbuzem, fetą i ogórkiem. Na kolację wybiera bardziej solidne i pożywne posiłki, jak wegetariańskie curry z soczewicy, zupy czy pieczonego kurczaka, którego fanem jest książę William.

Księżna Kate stosuje dietę "raw food"

Media donoszą też, że Kate Middleton stosuje też dietę "raw food", czyli taką, która składa się z surowej żywności. Jak czytamy w "Mirror", zajada się chociażby ceviche - sałatką z surowej ryby z dodatkiem soku cytrusowego i przypraw. Jako przekąski między posiłkami wybiera jagody goji, surowe owoce jagodowe i warzywa.

Warto przypomnieć, że dieta raw food jest uznawana za kontrowersyjną wśród specjalistów ds. żywienia. Wszystko przez to, że określana jest jako wyjątkowo restrykcyjna i niedoborowa. Bardzo łatwo o poważne problemy z dostarczaniem odpowiedniej ilości istotnych mikroelementów, na przykład: wapnia, żelaza, cynku, selenu, likopenu oraz witamin D i B12. Co więcej, spożywanie surowego mięsa czy jaj może doprowadzić do zatrucia pokarmowego.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)