Zagadka matematyczna na poziomie podstawówki. Wielu się poddaje

Zagadka matematyczna na poziomie podstawówki. Wielu się poddaje

Zagadka na poziomie podstawówki
Zagadka na poziomie podstawówki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
14.11.2023 18:09, aktualizacja: 17.01.2024 13:54

Tę zagadkę matematyczną teoretycznie powinien umieć rozwiązać każdy uczeń i uczennica szkoły podstawowej. Zdarza się jednak, że nawet dorośli mają z nią problem. Sprawdź, czy ty zdołasz.

Matematyka - niezależnie od tego, czy mówimy o szkole podstawowej, liceum czy technikum - wielu sprawia spory problem. Dowodem jest choćby to równanie które obejmuje zarówno mnożenie, odejmowanie, jak i dodawanie, kłopocząc nawet osoby dorosłe. Sprawdź, czy pamiętasz, jak powinno się je rozwiązać.

Cztery piątki i jedno rozwiązanie

To działanie matematyczne, które jest miksem mnożenia, dodawania i odejmowania, wydaje się być na pozór proste. W końcu jest to zakres wiedzy matematycznej na poziomie uczniów szkoły podstawowej. Mimo to wiele osób ma z nim duży problem.

Dlaczego? Równanie skupia się na czterech liczbach 5 i działaniach, które je łączą. Aby prawidłowo rozwiązać zagadkę, wystarczy znać kolejność ich wykonywania. Tu zaczynają się jednak schody. Pamiętasz to z lekcji matematyki?

Jeżeli nie, przypominamy:

  1. zacznij od potęgowania i pierwiastkowania,
  2. następnie przejdź do mnożenia i dzielenia,
  3. na końcu rozwiąż działania z dodawaniem i odejmowaniem.

Teraz czas na wspomnianą zagadkę matematyczną, która wygląda następująco:

5 - 5 x 5 + 5 = ?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Czy znasz prawidłową odpowiedź powyższego równania? Jeżeli tak, gratulacje! Jeśli nie, pomożemy ci, przedstawiając krok po kroku, jak należy ją rozwiązać.

Rozwiązanie zagadki trzeba rozpocząć od wykonania mnożenia - 5 x 5 = 25. Teraz wystarczy już tylko wykonać odejmowanie, a następnie dodawanie.

5 - 25 + 5 = -15.

Tym samym otrzymaliśmy prawidłową odpowiedź, jaką jest -15. Czy taka ci wyszła?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta