Szybki test na inteligencję. Wystarczy wybrać obrazek

Szybki test na inteligencję. Wystarczy wybrać obrazek

Źródło zdjęć: © Facebook, Getty Images | Facebook, Getty Images
09.08.2023 17:14, aktualizacja: 19.01.2024 16:06

Trening mózgu łamigłówkami to dla wielu osób doskonały sposób na rozrywkę. Obrazkowe zagadki mają też zdradzać nasz poziom inteligencji. Tym razem wystarczy, że prawidłowo dopasujemy brakujący element. Jesteście gotowi na wyzwanie?

Wysilanie szarych komórek przy obrazkowych zagadkach, na których rozwiązanie mamy kilka lub kilkanaście sekund, może ćwiczyć naszą spostrzegawczość. Ale to nie jedyna zaleta takiej rozrywki. Dopasowanie właściwego elementu to powracający motyw wszelkich testów na sprawdzenie ilorazu inteligencji. Jeśli szybko dopasujesz pasujący do reszty obrazek, jest bardzo prawdopodobne, że możesz się pochwalić wysokim IQ.

Która grafika pasuje do zestawu? Odpowiedź wiele o tobie mówi

Jeżeli chcemy sprawdzić, jaki jest nasz iloraz inteligencji, w sieci znajdziemy mnóstwo testów, które pozwolą nam to oszacować. Poniższa zagadka być może kogoś zachęcić, aby wykonać kompletny test.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ilustracja została udostępniona na facebookowym profilu "Puzzles, Brain Teasers and Fun" (ang. Puzzle, trening mózgu i zabawa). Na obrazku widzimy osiem grafik przedstawiających twarze dziewczynek. Do naszego zadania należy dopasowanie ostatniej dziewiątej podobizny z możliwych czterech do wyboru. Przyjrzyjcie się uważnie i spróbujcie jak najszybciej podać odpowiedź. Czy już znacie tę prawidłową?

Okazuje się, że prawidłowa jest odpowiedź A - obrazek uśmiechającej się dziewczynki z czerwoną wstążką. Wystarczy zobaczyć, w jaki sposób zostały dobrane obrazki w dwóch pierwszych rzędach.

W każdym z nich widzimy dziewczynki o różnych wyrazach twarzy i innym kolorze wstążki. Kiedy przeanalizujemy powyższe rzędy, widać, że aby nie powtórzyć koloru wstążki oraz wyrażanej przez postać emocji, pasuje jedynie odpowiedź A.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także