Znajdź ostatnią liczbę. Tylko spryciarze to potrafią

Znajdź kolejną liczbę w szeregu
Znajdź kolejną liczbę w szeregu

09.10.2023 14:28, aktual.: 09.10.2023 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zagadki matematyczne są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Każda z nich kryje w sobie w końcu jakąś tajemnicę, a odnalezienie jednej, prawidłowej odpowiedzi nie jest wcale proste. Czas na rozwiązanie kolejnej!

Jeżeli jesteś fanem łamigłówek i zagadek matematycznych, ta z pewnością przypadnie ci do gustu. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się być prosta, wcale taka nie jest. Odnalezienie prawidłowej odpowiedzi wiąże się bowiem ze sporą ilością cierpliwości i umiejętnościami analitycznymi, które nie każdy posiada. Sprawdź, czy tobie się uda.

Znajdź kolejną liczbę w szeregu

Zagadka matematyczna, którą przedstawimy poniżej, skupia się na jednym - znalezieniu kolejnej liczby w szeregu. Co ważne, możesz użyć do tego dowolnych działań matematycznych, zaczynając od dodawania i odejmowania, po mnożenie oraz dzielenie.

Na planszy znajdują się cztery liczby: 5, 7, 11 i 19. Jaka będzie następna, piąta liczba? Aby się tego dowiedzieć, spróbuj znaleźć powiązania pomiędzy podanymi liczbami. W ten sposób będzie łatwiej znaleźć ci rozwiązanie, które może okazać się zaskakujące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie jest rozwiązanie zagadki?

Ta zagadka matematyczna nie ma na szczęście limitu czasowego. Jeżeli jednak, próbując wszelkich opcji, nie udało ci się jej rozwiązać i odnaleźć odpowiedzi, przychodzimy z pomocą i krótkim wytłumaczeniem, w jaki sposób należy ją rozwiązać.

Prawidłową odpowiedzią jest 35. Jeśli właśnie tak brzmi twoja odpowiedź, gratulujemy! Jeżeli nie, nie martw się. Trening czyni mistrza, a kolejne zagadki na pewno będą należały do ciebie. Musisz jednak wiedzieć, jak należało rozwiązać tę, aby było ci łatwiej.

Zacznijmy od tego, że drugą liczbą z kolei jest 7. To oznacza, że aby ją uzyskać, do pierwszej liczby 5 należy dodać liczbę 2. Trzecią liczbą jest natomiast 11, a biorąc pod uwagę poprzednie działanie, możemy wywnioskować, że należy jedynie pomnożyć ją o liczbę 2, aby otrzymać różnicę - 4. To samo robimy z kolejnym działaniem. Tym sposobem wyjdzie nam, że piąta w szeregu jest liczba 35. Oto zapis matematyczny:

5 + 2 = 7

7 + 4 = 11

11 + 8 = 19

19 + 16 = 35

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.