Zagadka petarda. Mało kto umie ją rozwiązać

"Osiem ósemek". Zagadka, z którą możesz mieć problem
"Osiem ósemek". Zagadka, z którą możesz mieć problem

27.07.2023 17:24, aktual.: 27.07.2023 20:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Połączenie matematyki i logiki? Oto zagadka "osiem ósemek", która może przysporzyć ci sporych problemów. Jeżeli jesteś fanem tego typu zagadek, sprawdź czy sobie z nią poradzisz.

Zagadki matematyczne są uwielbiane przez miliony osób na świecie. Jeżeli dorzucimy do nich jednak elementy logiki, zyskują na jeszcze większym zainteresowaniu. Tak jest w przypadku zagadki matematyczno-logicznej "osiem ósemek", która, choć ma kilka rozwiązań, wcale nie jest taka łatwa. Wielu przysporzyła już i problemów i... nerwów.

Zagadka "osiem ósemek"

Jeżeli nigdy nie słyszałeś o zagadce "osiem ósemek", musisz ją poznać. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko skupia się na ośmiu ósemkach, a konkretnie - stworzeniu działania matematycznego, opartego na połączeniu ośmiu ósemek tak, aby dały wynik tysiąc. Można użyć w nim zarówno dodawania, jak i odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Wszystko wydaje się proste, ponieważ rozwiązań może być nawet kilka. Czy mimo tego uda ci się stworzyć działanie, w którym faktycznie otrzymasz na koniec równy tysiąc?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak rozwiązać tę zagadkę?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozwiązać zagadkę "osiem ósemek", nie będziemy trzymać cię dłużej w niepewności. Poniżej dowiesz się o trzech rozwiązaniach, choć tych może być znacznie więcej. Jeżeli odkryłeś inną, podziel się nią z nami w komentarzu!

Pierwsze rozwiązanie, które przedstawimy, opiera się wyłącznie na dodawaniu.

888+88+8+8+8=1000

Drugie jest wynikiem dodawania, odejmowania, mnożenia, a także użycia nawiasów.

888+(8+8)x8-(8+8)=1000

Trzecie rozwiązanie wygląda natomiast następująco.

8(8×8+8×8)-8-8-8=1000

Czy udało ci się stworzyć któreś z powyższych rozwiązań? Niektórzy uważają, że pierwsze dwa nie powinny być rozwiązaniami tej zagadki. Wszystko ze względu na użycie w nich liczb 88 oraz 888. Oficjalnie są one jednak uznawane za prawidłowe.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)