Blisko ludziZapalmy „Światło dla Hospicjum”

Zapalmy „Światło dla Hospicjum”

29.10.2014 12:23

Za chwilę polskie cmentarze rozbłysną milionami światełek symbolizujących wierność tym, którzy odeszli. Pójdziemy na groby Bliskich, spotkamy się z rodziną i przyjaciółmi, na chwilę zwolnimy nasz zwykły pęd.

Za chwilę polskie cmentarze rozbłysną milionami światełek symbolizujących wierność tym, którzy odeszli. Pójdziemy na groby Bliskich, spotkamy się z rodziną i przyjaciółmi, na chwilę zwolnimy nasz zwykły pęd.

W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada, w godz. 10.00-18.00 na pięciu gdańskich cmentarzach: Łostowickim, Centralnym (przy ul. Srebrniki), Garnizonowym (nad Placem Zebrań Ludowych), Oliwskim, na cmentarzach na Oruni i Krakowcu, cmentarzu w Pruszczu Gdańskim oraz w okolicznych miejscowościach kwestować będzie ponad 500 wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej, ubranych w charakterystyczne żółte koszulki. Zebrane przez nich pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na zmniejszenie kolejki oczekujących na przyjęcie do Domowego Hospicjum dla Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. W zamian za datek wolontariusze wręczać będą pudełka zapałek.

W tym roku naszą akcję wspierają znane osoby - mówi Alicja Stolarczyk, prezes Fundacji Hospicyjnej. W piątek 31 października, w godz. 15-17, na Cmentarzu Łostowickim będzie można spotkać Henrykę Krzywonos-Strycharską, a w sobotę, 1 listopada również na Cmentarzu Łostowickim, w okolicach bramy głównej razem z wolontariuszami kwestować będą: w godz. 10.00- 12.00 znana aktorka Aleksandra Woźniak, około godz. 12.00 Dariusz Tiger Michalczewski, od godz. 12.00 Piłkarze Lechii Gdańsk, około godz. 13.30 Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Akcja „Światło dla Hospicjum” organizowana jest po raz szósty. Fundacja Hospicyjna wspiera Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które od ponad 30 lat nieodpłatnie pomaga nieuleczalnie chorym w ostatnim okresie ich życia. Dom Hospicyjny przy ul. Kopernika 6 to miejsce dla 33 pacjentów.

Równocześnie z hospicjum stacjonarnym działa hospicjum domowe, które udziela pomocy medycznej, psychologicznej i socjalnej 34 dzieciom i ok. 100 dorosłym przebywającym we własnych domach. Środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczona na bieżącą działalność hospicjum, przede wszystkim na zmniejszenie kolejki oczekujących na przyjęcie do Domowego Hospicjum dla Dorosłych.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także