Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
zaproszenia na ślub
10-06-2019 11:11

Zbliża się Twój ślub? Sprawdź, jakie zaproszenia są aktualnie na topie!

Ślub to według wielu najważniejszy dzień w życiu. Warto więc zadbać o to, aby był naprawdę wyjątkowy i długo pozostał w pamięci młodej pary oraz ich gości zaproszonych po to, aby dzielili z nami tę radość.

Share
Zbliża się Twój ślub? Sprawdź, jakie zaproszenia są aktualnie na topie!Źródło: Materiały prasowe
dlgcqhw

Przygotowania do ślubu często trwają bardzo długo. Niektórzy zaczynają ten wielki dzień planować już kilka lat naprzód! Nic dziwnego, bo spraw do załatwienia jest bez liku: wynajęcie sali, zakup sukni oraz garnituru, wynajęcie samochodu, zaplanowanie menu, wybór oprawy muzycznej – i oczywiście wysłanie zaproszeń tym, których młoda para chciałaby widzieć obok siebie, gdy wreszcie nadejdzie ten najważniejszych dzień w ich życiu. Obecnie modnym trendem jest, aby nie traktować rozsyłania zaproszeń ich jedynie jako formalności. Mają być ważnym elementem oprawy. Dlatego warto poświęcić im wiele uwagi. Podobnie jak inne elementy ślubno-weselnego rytuału, modowym trendom ulegają również zaproszenia ślubne. Z-Miłości.pl to jeden z portali internetowych, gdzie można zamówić najmodniejsze wzory.

Zaproszenie dobrze zaplanowane

Wybierając wzór zaproszeń spośród setek propozycji, jakie można znaleźć w sklepach, drukarniach lub Internecie, warto kierować się nie tylko modą, ale również tym, aby ich styl współgrał z innymi elementami ślubnej oprawy. Jeśli mają w pełni oddawać uroczysty charakter tego dnia, powinny mieć właściwą formę. Istotna jest nie tylko ich treść i użyte formy grzecznościowe, ale również kształt, format, układ, zawartość graficzna i oczywiście sposób wykonania. Jakie wzory są obecnie najmodniejsze i co w tej kwestii doradzają najsłynniejsi „wedding planners”, czyli doradcy ślubni?

Papier z klasą

Zaproszenie na tak uroczystą okazję jak ślub musi być przede wszystkim eleganckie, aby podkreślić wyjątkowość chwili, w której zgromadzeni goście mają wziąć udział. Ważny jest już rodzaj i gatunek papieru, na którym zostanie wydrukowane. Na druk zaproszeń nie nadaje się papier o niskiej gramaturze, czyli mówiąc kolokwialnie – cienki. Specjaliści zalecają, aby gramatura była nie mniejsza niż 250 g, czyli to, co zazwyczaj określa się jako dość sztywny karton. Grubość użytego papieru zależy również od formy zaproszenia. W przypadku cieszących się od lat popularnością składanych zaproszeń zbyt duża gramatura papieru (czyli jego wysoka sztywność) sprawia, że jest trudny do złożenia. Na dodatek zaproszenie ze zbyt sztywnego papieru może się samo rozkładać.

dlgcqhw

Trzeba również pamiętać o tym, że papier o określonej będzie inny w dotyku zależnie od tego, czy jest matowy, czy błyszczący. Błyszczący sprawia wrażenie cieńszego i bardziej wiotkiego. Ciekawym rodzajem materiału, który obecnie wykorzystuje się często na zaproszenia, jest papier z kilku warstw połączonych w technice multiloft. Technologia ta pozwala na stworzenie unikalnego koloru i faktury. Ten rodzaj papieru zalecany jest do projektów zaproszeń niewymagających składania, ponieważ grozi ono rozwarstwieniem.

Kolory modne w tym sezonie

Coraz częściej ślub i przyjęcie, które się po nim odbywa, mają określony motyw kolorystyczny. W tych samych barwach powinny być zatem kwiaty, obrusy, suknie druhen oraz oczywiście zaproszenia. W tym sezonie najmodniejszymi kolorami ślubnymi są barwy kamieni szlachetnych: szafir, fiolet i burgund. Na takim tle doskonale prezentują się litery złote, srebrne lub w odcieniach metalicznych. Modnymi dodatkami są złote cekiny, brokat a także detale ze złotej foli wykonane w technice termodruku. Zwolennicy ekologicznego stylu życia często rezygnują z bogato zdobionych zaproszeń i idą w minimalizm, wybierając zaproszenia ze zwykłego białego lub szarego papieru.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Treść zaproszenia ślubnego

Nawet najpiękniejsze zaproszenie ślubne pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Dlatego należy umieścić w nim wszystkie ważne informacje: datę ślubu, miejsce, w którym się odbędzie oraz oczywiście godzinę. W zależności od upodobań treść drukowana na zaproszeniach może być oficjalna lub w formie bardziej osobistej. Obecnie popularne są wierszyki mówiące gościom, co państwo młodzi chcieliby otrzymać zamiast tradycyjnych kwiatów. Dodatkowo w zaproszeniu należy umieścić prośbę o potwierdzenie przybycia.

dlgcqhw

Jeśli istnieje obawa, że któryś z gości może mieć problem z dotarciem na miejsce ślubu lub przyjęcia weselnego, doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie na zaproszeniu mapki ze wskazówkami na temat dojazdu. To świetny dodatek do zaproszeń, zwłaszcza jeśli organizujemy wesele w plenerze, co jest obecnie bardzo modnym trendem. Na takiej mapce często zaznacza się nie tylko drogę do kościoła, hotelu czy domu weselnego, ale również atrakcje turystyczne w pobliżu. Być może goście będą mieli ochotę obejrzeć je przed ślubem lub po weselu. Czcionka, którą drukowane są informacje na zaproszeniu, również może odgrywać rolę dekoracyjną. Modne są diagramy czyli pięknie stylizowane połączenia pierwszych liter imion młodej pary.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ślub i przyjęcie weselne, które po nim nastąpi, młoda para, ich rodzina i goście chcą zapamiętać na resztę życia. Dlatego ważny jest każdy element – również zaproszenie.

dlgcqhw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dlgcqhw
dlgcqhw