Trwa ładowanie...

Zdiagnozowała u siebie śmiertelną chorobę. Dzięki temu uratowała sobie życie

Lindsey Raudabaugh przez cztery miesiące była przykuta do łóżka z powodu uciążliwych objawów. Lekarze twierdzili, że spowodowane są one jedynie cierpieniem po śmierci dziecka, a 30-latka jest w pełni zdrowa. Kiedy Lindsey sama zdecydowała się znaleźć przyczynę, okazało się, że cierpi na śmiertelną chorobę genetyczną - hemochromatozę.

Zdiagnozowała u siebie śmiertelną chorobę Zdiagnozowała u siebie śmiertelną chorobę Źródło: East News
d2c4dy9
d2c4dy9

30-letnia Lindsey Raudabaugh i jej 29-letni mąż Michael ponad rok temu pożegnali swojego małego synka. Chłopiec zmagał się nieuleczalną i niezwykle rzadką wadą wrodzoną, agenezją tchawicy, polegającą na braku tego narządu. Oboje bardzo przeżyli śmierć swojego dziecka, a w marcu 2020 roku Lindsey sama doznała znacznego pogorszenia się stanu zdrowia i przez cztery miesiące nie była w stanie wstać z łóżka.

Sama zdiagnozowała u siebie śmiertelną chorobę

Od marca 2020 roku Lindsey towarzyszyły uciążliwe objawy, takie jak intensywny ból brzucha, wymioty i biegunka. Kobieta udała się do lekarza, aby dowiedzieć się, co się dzieje, jednak po kilku wykonanych badaniach usłyszała, że jest całkowicie zdrowa. Lekarz stwierdził, że jej stan pogorszył się ze względu na rozżalenie z powodu utraty synka.

Lindsay cierpiała przez następne półtora roku. Lekarze rozkładali ręce, a kolejne badania nic nie wykazywały. 30-latka postanowiła sama dowiedzieć się, co jej dolega. Krok po kroku "diagnozowała" siebie samą, dzięki czemu wyszło, że zmaga się z przerażającą i śmiertelną chorobą genetyczną - hemochromatozą. Dzięki temu uratowała sobie życie.

d2c4dy9

Czym jest hemochromatoza?

Hemochromatoza to niezwykle rzadka choroba, wywołana nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego. Tak samo jak w przypadku Lindsey, objawia się dopiero pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Objawy są niestety niecharakterystyczne i bardzo zróżnicowane. U jednych występuje zmęczenie, osłabienie czy zmniejszenie masy ciała, natomiast u innych - bóle stawów, bóle brzucha, biegunka oraz wymioty. Lindsey zauważyła u siebie także nadmierne wypadanie włosów (garściami), zmianę koloru moczu na ciemny i podchodzący pod czerwony oraz szare zabarwienie skóry.

Lindsey Raudabaugh zdiagnozowała u siebie hemochromatozę East News
Lindsey Raudabaugh zdiagnozowała u siebie hemochromatozę Źródło: East News, fot: mediadrumworld.com/@gutenacht6.6

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Clostridioza. Choroba, która atakuje jelita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2c4dy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c4dy9