Trwa ładowanie...
holderName

Zdradził trik, jak przedłużyć żywotność maszynki. Łatwy i sprawdzony sposób

Większość z nas ma na swoim koncie używanie maszynki jednorazowej kilka razy. Ciągłe kupowanie nowych jednorazowych wkładów z ostrzami do golenia może być bardzo kosztowne. Teraz vloger zdradził sekret, jak zachować i przedłużyć życie żyletki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trik na przedłużenie żywotności maszynki jednorazowej
Trik na przedłużenie żywotności maszynki jednorazowej (123RF)
holderName

Mężczyzna nakręcił filmik na YouTubie, w którym przedstawił prosty sposób, na to jak przedłużyć życie jednorazowej maszynki do golenia. Główne powody, dla których potrzebne są nowe ostrza, to ich zniekształcenie oraz rdzewienie. Vloger tłumaczy, że spowodowane jest to wilgocią, na które ostrza narażone są w łazience.

"Podczas gdy ostrza maszynki do golenia oczywiście muszą się zmoczyć podczas golenia, głównym błędem wielu z nas jest niepodejmowanie żadnych kroków w celu usunięcia wilgoci z naszych maszynek do golenia po zakończeniu depilacji. Wilgoć na twoich ostrzach jest nie tylko miejscem lęgowym dla paskudnego wzrostu bakterii, ale jest też główną przyczyną skorodowania ostrzy" - powiedział.

holderName

Następnie opowiada krok po kroku, jak przedłużyć życie żyletki i zaoszczędzić pieniądze, by nie wymieniać tak często ostrzy. Pierwszy krok, to po zakończonym goleniu, wypłukać ostrza pod bieżącą wodą, aby usunąć włosy. Drugi, polega na tym, aby suszarką wysuszyć ostrza maszynki, co zmniejszy tempo rozwoju bakterii i spowolni proces rdzewienia metalu. Jako alternatywę proponuje zanurzenie ostrzy w alkoholu, ponieważ spowoduje to szybkie odparowanie wody i jednocześnie zabije bakterie.

Krok trzeci, polega na umieszczeniu żyletek w szczelnym pojemniku i schowaniu ich w zamrażarce. Tłumaczy, że taki trik spowalnia proces korozji. "Myślę, że jest to jedna z tych sytuacji, w których podjęcie kilku dodatkowych minut wysiłku może zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Mam nadzieję, że uznasz to za pomocne" - kwituje na koniec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName