FitnessPrzez rok nie goliła nóg. Twierdzi, że dopiero teraz czuje się "wolna"

Przez rok nie goliła nóg. Twierdzi, że dopiero teraz czuje się "wolna"

Przez rok nie goliła nóg. Twierdzi, że dopiero teraz czuje się "wolna"
Źródło zdjęć: © 123RF

04.10.2018 11:15, aktual.: 04.10.2018 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zjada 50 bananów dziennie i wygląda jak Chodakowska, mieszka w dżungli, w mediach społecznościowych śledzą ją setki tysięcy osób – oto Freelee, The Banana Girl. Do tego opisu można dodać jeszcze jedno: od ponad roku nie ogoliła nóg i przyznaje, że nigdy nie czuła się tak dobrze.

Freelee prowadzi kanał na YouTubie, na którym opowiada o korzyściach diety roślinnej, życiu off grid (czyli m.in. bez kanalizacji i gazociągu) oraz porzucaniu powszechnie obowiązyjącychn norm społecznych. W jednym z ostatnich filmów youtuberka podsumowała rok bez golenia i wprost przyznała, że to, co dla niektórych jest obrzydliwe, niekobiece i chore, dla niej jest całkowicie naturalne. I takie powinno być dla wszystkich.

– Właśnie dlatego musimy odbyć tę rozmowę. Bo myślicie, że coś, co naturalnie rośnie na twoim ciele, jest odrażające. To nie w porządku, nie powinno tak być. Nie można być obrzydzonym samym sobą – wyjaśnia Freelee w filmie, a obowiązek golenia ciała przez kobiety nazywa "kulturową indoktrynacją".

Dla wielu osób nieogolone ciało jest nieestetyczne, odrażające i "niekobiece" – w końcu skóra kobiety musi być gładka, w przeciwieństwie do skóry mężczyzny. Freelee walczy z niesprawiedliwym podziałem na "kobiece" i "męskie" oraz namawia inne kobiety, by zrobiły to samo.

Apel Freelee z pewnością nie sprawi, że kobiety ostentacyjnie wyrzucą maszynki i zaprzestaną golenia nóg czy innych części ciała. Może jednak spowodować, że spojrzą na siebie nieco łaskawiej – a o to przecież chodzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (155)
Zobacz także