Trwa ładowanie...

Depilacja nóg - w jaki sposób na długo pozbyć się włosów na nogach?

Golenie nóg jest jednym z najmniej lubianych przez kobiety zabiegów kosmetycznych. Już od wielu lat najpopularniejszą metodą depilacji nóg jest jednorazowa maszynka do golenia. Niestety golenie nóg maszynką nie jest zbyt efektywne - już na drugi dzień nasze włosy odrastają, a do tego stają się grubsze i twardsze. Dlatego też warto skorzystać z innych metod depilacji nóg.

Depilacja nóg - w jaki sposób na długo pozbyć się włosów na nogach?Źródło: iStock.com, fot: stock_colors
d4fpo3d
d4fpo3d

Depilator elektryczny do nóg

Depilator elektryczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy nie mamy wystarczających środków finansowych na depilację w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Tego typu urządzenie wyposażone jest w ostrza, które podczas depilacji nóg obracają się w szybkim tempie i wyrywają włoski wraz z cebulkami. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele różnych depilatorów elektrycznych, różniących się od siebie kształtem końcówki i zastosowaniem. Wadą używania tego typu urządzeń jest dyskomfort, który wiąże się z dolegliwościami bólowymi, których nie jest w stanie zminimalizować nawet depilator najwyższej generacji z elementami masującymi i chłodzącymi. Co istotne, depilacja nóg depilatorem pozwala pozbyć się włosów z nóg nawet na trzy tygodnie.

Na WP radarOkazji znajdziesz szeroki wybór narzędzi i produktów do depilacji.

Depilacja nóg woskiem kosmetycznym i pastą cukrową

Depilacja woskiem kosmetycznym i depilacja pastą cukrową cieszą się dużą popularnością ze względu na długotrwałe efekty i osłabienie włosów. Pierwszy ze sposobów polega na nałożeniu na nogi ciepłego wosku i przykryciu go cienkimi bawełnianymi paskami. Podczas tego zabiegu włosy wyrywane są wraz z cebulkami, co może powodować duży dyskomfort. Depilacja nóg pastą cukrową jest tańszą i znacznie przyjemniejszą metodą, dającą takie same efekty, jak depilacja nóg woskiem kosmetycznym.

Depilacja nóg kremem do depilacji

Kobiety, które nie są zwolennikami depilatorów elektrycznych, a nie stać ich na profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych, powinny wypróbować depilację kremem. Nie jest to metoda tak efektywna, jak depilacja nóg woskiem lub pastą cukrową, ale jest znacznie lepszym pomysłem niż golenie nóg za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Kremy depilujące do nóg dostępne są w drogeriach i sklepach internetowych, a ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Działanie tych kremów polega na rozpuszczaniu włosków do warstwy rogowej naskórka. Przed użyciem tego typu preparatów do depilacji nóg warto wykonać wcześniej próbę uczuleniową na nadgarstku.

d4fpo3d

Laserowa depilacja nóg

Kobiety, które są zmęczone używaniem jednorazowej maszynki do golenia nóg, powinny rozważyć depilację laserową. Co prawda, tego typu zabiegi nie należą do najtańszych, jednakże zdecydowanie na ich korzyść działa trwałość. Depilacja laserowa uchodzi za jedną z najtrwalszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Polega ona na tym, że wiązki światła lasera wnikają głęboko w strukturę skóry i zniszczą włoski w fazie wzrostu. Dla zadowalającego efektu należy wykonać ok. 5-6 tego typu zabiegów w krótkim odstępie czasowym. Dzięki temu mamy pewność, że po kilku miesiącach włoski na nogach w ogóle nie odrosną, a jeśli już, to będą one słabe, cienkie i rzadkie. Alternatywą dla depilacji laserowej nóg w profesjonalnym salonie kosmetycznym jest zakup depilatora elektrycznego domowego użytku (tzw. depilatora IPL)
.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d4fpo3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fpo3d