Ze smartfonem Huawei wszystko, czego potrzebujesz, masz w zasięgu ręki

Ze smartfonem Huawei wszystko, czego potrzebujesz, masz w zasięgu ręki
Ze smartfonem Huawei wszystko, czego potrzebujesz, masz w zasięgu ręki
Źródło zdjęć: © Envato.com | Rawpixel Ltd.

18.10.2021 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce w Polsce zadebiutują nowe, stylowe smartfony z serii Huawei Nova. To dobra okazja, by przypomnieć, jak funkcjonalnym i przyjaznym ekosystemem jest HMS. Zobacz, jak w praktyce korzysta się z Map, Wyszukiwarki, Chmury i innych rozwiązań firmy Huawei.

Możemy zapomnieć o ulubionej pomadce, chusteczkach, a nawet portfelu, ale wychodząc z domu, nigdy nie zabraknie nam jednego – smartfona. Bez niego czujemy się jak bez ręki i po prawdzie, dość rzadko go z rąk wypuszczamy. Wszystko dlatego, że korzystamy z niego przy każdej okazji – służy nam do komunikacji, uwieczniania ważnych chwil, nawigacji, wyszukiwania informacji lub zamawiania jedzenia.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma Huawei niesamowicie rozwinęła ekosystem swoich usług i dziś ma do zaoferowania konkretną alternatywę dla innych rozwiązań. Huawei Mobile Services może i brzmi poważnie, ale w praktyce smartfony wyposażone w HMS są bardzo intuicyjne w obsłudze i momentalnie dają się polubić. Nic dziwnego, że Huawei cieszy się w Polsce 17 proc. udziałem w rynku smartfonów, co stawia go w czołówce producentów.

Lada dzień w ofercie technologicznego giganta pojawią się nowe smartfony z serii Nova. Przypomnijmy, z jakich usług HMS będzie można na nich skorzystać.

ID Huawei i Chmura

By korzystać z usług HMS, w pierwszej kolejności należy utworzyć ID Huawei, czyli swoisty identyfikator dający dostęp do np. Chmury czy sklepu AppGallery. By się zalogować, wystarczy podać adres e-mail lub numer telefonu oraz utworzone hasło. Co istotne i szalenie wygodne – wystarczy raz wpisać powyższe dane, by uwierzytelnienie działało we wszystkich usługach Huawei w smartfonie.

Zdarzyło Ci się uszkodzić telefon i stracić wszystkie zapisane w nim zdjęcia? Od utraty cennych danych zabezpieczy cię w HMS Chmura, czyli bezpieczny, wirtualny dysk, który automatycznie tworzy kopie zapasowe wskazanych rodzajów plików. Synchronizacja może odbywać się nawet codziennie, a ty wcale nie musisz o tym pamiętać. Co istotne, do Chmury zalogujesz się nie tylko na smartfonie, ale i komputerze.

Gdy nieszczęśliwie zgubisz telefon, po zalogowaniu się do Chmury z poziomu przeglądarki internetowej będziesz w stanie szybko zobaczyć jego położenie, a nawet zablokować go lub usunąć z niego wszystkie dane.

HMS Chmura to bezpieczny, wirtualny dysk na twoje pliki
HMS Chmura to bezpieczny, wirtualny dysk na twoje pliki© materiały partnera

Petal Search – wszystkie informacje w jednym miejscu

Marzyłeś kiedyś o osobistym doradcy lub asystencie, który potrafiłby błyskawicznie znaleźć interesujące cię dane? Na przykład tajską restaurację w pobliżu, która jest otwarta w późnych godzinach nocnych albo rabaty do SPA w twoim mieście? Taka jest właśnie Wyszukiwarka Petal. W jednym miejscu wyświetli ci najnowsze wiadomości, lokalne atrakcje, promocje zakupowe i aktualne kursy walut.

Petal obsługuje także wyszukiwanie głosem w języku polskim oraz wyszukiwanie obrazem. Ta ostatnia funkcja sprawdzi się zawsze wtedy, kiedy chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o danej roślinie, meblu czy innym gadżecie, którego nazwy nie znamy.

Wyszukiwarka Petal to osobisty doradca, który potrafił błyskawicznie znaleźć interesujące cię dane
Wyszukiwarka Petal to osobisty doradca, który potrafił błyskawicznie znaleźć interesujące cię dane© materiały partnera | Huawei

AppGallery – tysiące apek pod ręką

A co z pozostałymi aplikacjami? Spokojnie – tych na pewno nie zabraknie. AppGallery to obecnie trzeci co do wielkości sklep z mobilnym oprogramowaniem na świecie. Znajdziesz w nim ponad 1700 polskich apek i ponad 34 tys. aplikacji z innych krajów. Nie brakuje tu tak popularnych pozycji jak TikTok, Tinder, Snapchat czy Telegram. Do tego absolutny must have czyli Allegro, Żabka, Pyszne.pl, Rossmann, InPost Mobile. A skoro już przy zakupach jesteśmy, to warto dodać, że Huawei nie zapomniało o integracji z polskimi bankami. Już teraz w AppGallery pobierzesz takie bankowe apki jak Millenium, mBank, Alior Bank, PKO BP, Credit Agricole czy Noble Bank, dzięki którym nie tylko opłacisz rachunki i wykonasz przelewy, ale też zapłacisz w sklepach BLIKIEM lub zbliżeniowo.

Nawet jeżeli w AppGallery nie znajdziesz bezpośrednio tego, czego szukasz, to sklep i tak podpowie ci, skąd daną apkę można ściągnąć w bezpieczny sposób jednym kliknięciem. Nie musisz się zatem martwić, że na smartfonie Huawei zabraknie ci ukochanego Netflixa czy Messengera.

W AppGallery znajdziesz ponad 34 tys. programów z całego świata
W AppGallery znajdziesz ponad 34 tys. programów z całego świata © materiały partnera | Huawei

Mapy Petal poprowadzą Cię do celu

Nawigacja w smartfonie to kolejna rzecz, która ułatwia codzienne przemieszczanie się. Mapy Petal mają w sobie wszystko, co niezbędne do odnajdywania się w przestrzeni i planowania podróży. Znajdziemy tu bowiem nie tylko klasyczną nawigację samochodową uwzględniającą aktualne warunki na drodze (np. korki czy wypadki), ale też trasy rowerowe, piesze i te z wykorzystaniem transportu publicznego. Podróż możemy sobie podzielić wygodnie na przystanki, a gdy zapragniemy przejść się na piechotę, apka wskaże nawet, ile

W AppGallery znajdziemy chociażby polskiego Yanosika, a jeżeli przyda nam się podwózka, to spokojnie zamówimy też samochód przez iTaxi czy Bolta.

Mapy Petal oferują nawet informacje o spalonych kaloriach
Mapy Petal oferują nawet informacje o spalonych kaloriach© materiały partnera

Postaw na nowoczesność

Smartfony Huawei nie tylko zdają egzamin w każdej sytuacji. Ich producent nie spoczywa na laurach i aktywnie rozwija cały swój ekosystem. Dlatego w AppGallery stale pojawiają się nowe aplikacje, a usługi takie jak Wyszukiwarka czy Mapy zyskują nowe funkcje. Kolejne miesiące powinny przynieść następne udoskonalenia. Być może część z nich zobaczymy już w serii Huawei Nova, która wkrótce pojawi się w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także