FitnessZestaw, który przypomni ci przyjemność. Koniec z seksualną traumą

Zestaw, który przypomni ci przyjemność. Koniec z seksualną traumą

Zestaw, który przypomni ci przyjemność. Koniec z seksualną traumą
Magdalena Kowalska-Kotwica

06.11.2017 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dochodzenie do siebie po przykrych doświadczeniach seksualnych może trwać bardzo długo. I nie zawsze wystarczy pomoc lekarza. Chodzi o to, by móc znów się odprężyć, zaufać i czerpać przyjemność z bliskości z drugim człowiekiem. Zdaniem pewnej artystki to, co oferują kobietom lekarze, to zbyt mało.

Nienke Helder, absolwentka Design Academy Eindhoven, stworzyła zestaw przedmiotów, które mają pomóc wrócić do zdrowia kobietom, które zmagają się na przykład z blokadą mięśni miednicy. Schorzenie może być skutkiem gwałtu, ale też trudnego porodu, operacji czy nawet przyjmowania niewłaściwej postawy ciała. Projektantka skupiła się na emocjonalnym aspekcie problemu – przypominania i przywracania przyjemności. Powstał zestaw "Sexual Healing", który zaprezentowano podczas Dutch Design Week.

Obraz

Projektantka, która sama zmagała się z problemem, twierdzi, że tradycyjna terapia może być dla wielu kobiet nieprzyjemna i nieakceptowalna. – Byłam bardzo sfrustrowana sposobem, w jaki leczy się tego typu zaburzenia. Moim zdaniem terapia tylko pogarsza sprawę. To totalnie "wyjęło" mnie z seksualnego kontekstu, było takie "kliniczne". Zupełnie przestałam cieszyć się swoją seksualnością – mówi artystka w rozmowie z portalem dezeen.com.

Obraz

W skład zestawu "Sexual Healing" wchodzi 5 obiektów. Ergonomiczne lusterko ma pomóc obserwować swoje ciało. Szczotka z końskiego włosia ma sprawić, że kobieta przypomni sobie, jak lubi być dotykana. Dwa inne obiekty zostały zaprojektowane tak, żeby pomóc zidentyfikować napięcie lub stres. Zestaw uzupełnia kimono, którego zadaniem jest po prostu dać ciepło i pomóc dzięki temu się zrelaksować. Wszystkie przedmioty i ich wykorzystanie były konsultowane z lekarzami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)