Blisko ludzi#ZielonyListopad – dzień 5. Zamień butelki plastikowe na szklane

#ZielonyListopad – dzień 5. Zamień butelki plastikowe na szklane

#ZielonyListopad – dzień 5. Zamień butelki plastikowe na szklane
Źródło zdjęć: © 123RF

04.11.2019 18:19, aktual.: 04.11.2019 18:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plastik zalewa cały świat. Jeśli rozejrzymy się dookoła siebie, znajdziemy co najmniej kilka plastikowych przedmiotów. Zapominamy o tym, że surowiec ten jest szkodliwy dla środowiska naturalnego oraz naszego organizmu.

Plastikowe butelki, poza tym, że są szkodliwe dla środowiska, zawierają BPA – Bisfenol A, który jest składnikiem substancji chemicznej zaburzającej gospodarkę hormonalną człowieka.

Pomimo tego, że coraz więcej producentów zarzeka się na opakowaniach, że ich produkty są wolne od tego związku chemicznego, nie mamy pewności, jaki jest jego zamiennik. Jeśli więc nie jesteś przekonany do ochrony środowiska, czy też wydaje ci się, że to cię nie dotyczy – pamiętaj o tym, że plastik szkodzi przede wszystkim twojemu zdrowiu.

#ZielonyListopad. Zamień butelkę plastikową na szklaną

Szklana butelka na wodę jest idealną alternatywą. Po pierwsze jest neutralna dla zdrowia – jej gładka powierzchnia jest odporna na bruzdy, nie gromadzą się tam bakterie.

Poza tym łatwo ją czyścić i można ją wielokrotnie wykorzystywać. Co roku do oceanu trafia około 30 mln ton plastiku, co godzinę na świecie sprzedaje się milion plastikowych butelek. Szacuje się, że 91 proc. z nich nie zostaje poddanych recyklingowi. Czy te liczby nie są wystarczające, żeby przekonać cię do zamiany butelki plastikowej na szklaną?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także