Zlewozmywak kompozytowy – jak wybrać?

Kuchnia, w której gotujemy i pieczemy, powinna być wyposażona w wygodny zlewozmywak wykonany z odpowiednich materiałów. Na uwagę zasługują nie tylko zlewy ze stali szlachetnej, zlewy ceramiczne oraz szklane, ale również zlewozmywaki kompozytowe. Co sprawia, że cieszą się wśród nabywców coraz większą popularnością? Sprawdzamy, jak wybrać idealny zlewozmywak kompozytowy, który dopełni wnętrze nowoczesnej kuchni.

Zlewozmywak kompozytowy – jak wybrać?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | public domain
Tatiana Naklicka

22.10.2018 | aktual.: 31.05.2019 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zlewozmywak kompozytowy – ogólna charakterystyka

Zlewozmywak kompozytowy to połączenie piasku kwarcowego i żywic, jednak w odróżnieniu od zlewozmywaka granitowego, stosunek minerałów do syntetycznych materiałów użytych do produkcji jest niższy. Z tego względu zlewy kompozytowe są zdecydowanie tańsze od modeli granitowych czy należących do tej samej kategorii, zlewozmywaków z włókna szklanego.

Obraz
© iStock.com | iiievgeniy

Zlewy zrobione z kompozytu nie odkształcają się zbyt szybko, ponieważ mniejsza zawartość naturalnych składników, sprawia, że są bardziej elastyczne niż modele granitowe.

Zlewozmywak kompozytowy jednokomorowy – do jakich wnętrz pasuje?

Zlewozmywaki kompozytowe jednokomorowe sprawdzą się w małych kuchniach. Będą również idealne dla osób, które nie są zwolennikami częstego gotowania i pieczenia w domu. Na uwagę zasługują zwłaszcza zlewozmywaki kompozytowe narożne, które będą dobrym rozwiązaniem do kuchni w kształcie litery L lub nowoczesnego wnętrza.

Ponadto możemy zdecydować się na zlewozmywak kompozytowy nakładany, zlewozmywak kompozytowy podwieszany lub zlewozmywak kompozytowy wbudowany. Wybrany model może mieć kształt kwadratowy, prostokątny z ociekaczem lub okrągły.

Zlewozmywak kompozytowy dwukomorowy – jak stworzyć ciekawe wnętrze?

Zlewozmywak kompozytowy dwukomorowy to propozycja dla osób, które mają dużą kuchnię bądź uwielbiają gotować i potrzebują większej powierzchni do zmywania. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w kuchni pozbawionej zmywarki. Warto również zwrócić uwagę na zlewozmywaki kompozytowe półtorakomorowe.

Zlewozmywak kompozytowy – czyszczenie

Zlewozmywaki kompozytowe warto co najmniej raz dziennie przetrzeć gąbką nasączoną specjalnym mleczkiem. W środkach, których używamy do czyszczenia, nie powinno być drobinek piasku – ziarenka mogą zarysować powierzchnię zlewozmywaka. Poza tym powinniśmy codziennie spłukać zlew letnią wodą i opróżnić odpływ. Dzięki temu nie będą powstawały zacieki.

W przypadku większych zabrudzeń warto skorzystać ze spirytusu. Jeśli nie udało nam się pozbyć zacieków, możemy wykorzystać ocet lub aceton. Dobrym rozwiązaniem jest również pozostawienie na noc w zamkniętej komorze dwóch pastylek do zmywarki.

Zlewozmywak kompozytowy – dodatkowe akcesoria

Poza wyborem zlewozmywaka kompozytowego można również zastanowić się nad zakupem odpowiednich dodatków, które ułatwią pracę w kuchni. Jednym z nich jest wielofunkcyjna odsączarka, idealna do płukania owoców i warzyw.

Na uwagę zasługuje również deska kuchenna do zlewu, której wymiary powinny zgadzać się z wymiarami zlewozmywaka. Aby zaoszczędzić miejsce w kuchni, możemy powiesić na zlewie specjalny organizer.

Komentarze (0)