Trwa ładowanie...
dzphm7d

Zlewozmywak ze stali szlachetnej – co warto o nim wiedzieć przed zakupem?

Coraz częściej w nowoczesnych kuchniach możemy znaleźć funkcjonalną zmywarkę, która ułatwia pracę. Jednak poza użytecznym sprzętem przyda nam się również zlewozmywak. Dużym zainteresowaniem cieszą się zlewy ze stali szlachetnej. Co je wyróżnia? Przedstawiamy najciekawsze sposoby montażu zlewozmywaków ze stali nierdzewnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zlewozmywak ze stali szlachetnej prezentuje się bardzo efektownie w nowoczesnej kuchni
Zlewozmywak ze stali szlachetnej prezentuje się bardzo efektownie w nowoczesnej kuchni (Shutterstock.com)
dzphm7d

Zlewozmywak ze stali szlachetnej – czym się charakteryzuje?

Zlewozmywak ze stali szlachetnej idealnie dopełni nowoczesne lub industrialne wnętrze kuchni. Charakteryzuje się dużą odpornością na wysoką temperaturę, a także użycie kwasów. Przy jego codziennym użytkowaniu warto jednak uważać na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ na zlewozmywaku ze stali mogą być widoczne wszelkiego rodzaju zarysowania.

Na rynku znajdziemy nie tylko wbudowywane zlewozmywaki ze stali szlachetnej, ale również nakładane zlewozmywaki ze stali szlachetnej oraz podwieszane zlewozmywaki ze stali szlachetnej.

dzphm7d

Zlewozmywak ze stali szlachetnej jednokomorowy – do jakich wnętrz pasuje?

Zlewozmywaki ze stali szlachetnej, które mają tylko jedną komorę, to dobre rozwiązanie dla osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach (np. kawalerkach), gdzie cenny jest każdy centymetr przestrzeni. Jednokomorowe urządzenia sprawdzą się również, jeśli jesteśmy zwolennikami zmywarki.

Zlewozmywak ze stali szlachetnej półtorakomorowy – dla kogo będzie najlepszy?

Półtorakomorowe zlewozmywaki ze stali szlachetnej mogą być wyposażone w ociekacz. Można je również nabyć bez ociekacza. Poza główną dużą komorą posiadają mniejszą, idealną do płukania owoców, warzyw lub innych produktów spożywczych.

dzphm7d

Półtorakomorowy zlewozmywak ze stali szlachetnej sprawdzi się w przypadku osób, którym zdarza się gotować w domu, jednak nie potrzebują dużego zlewu.

Zlewozmywak ze stali szlachetnej dwukomorowy – w jakiej kuchni się najlepiej sprawdzi?

Dwukomorowy zlewozmywak ze stali szlachetnej to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przestronnej kuchni. Osoby uwielbiające gotować zarówno dla rodziny, jak i przyjaciół, będą zadowolone z dużej przestrzeni. Będą ją mogły wykorzystać nie tylko do mycia naczyń, ale również płukania wszelkiego rodzaju produktów, w tym mięs. Dwie komory będą również dobrym wyborem dla osób, które nie mają zmywarki.

Zlewozmywak ze stali szlachetnej – jak o niego dbać?

Po każdorazowym użyciu zlewozmywaka ze stali szlachetnej warto go dokładnie opłukać letnią wodą, a następnie wytrzeć suchą ścierką, tak aby na urządzeniu nie powstawały zacieki.

dzphm7d

Możemy je również natłuszczać olejem wykorzystywanym do smażenia, tak aby efektownie błyszczały. Ten zabieg zazwyczaj wykonujemy raz dziennie. Ocet także może nam się przydać, szczególnie w przypadku dużych zabrudzonych powierzchni.

Zlewozmywak ze stali szlachetnej – jakie akcesoria warto dokupić?

Do zlewozmywaka ze stali szlachetnej najczęściej dokupujemy ociekacz (jeśli nie ma go w zestawie) lub odsączarkę. Na uwagę zasługują również inne przydatne gadżety takie jak: deski do krojenia, pojemniki na sztućce oraz wszelkiego rodzaju dozowniki na płyn do mycia naczyń czy mydło.

dzphm7d

Podziel się opinią

Share
dzphm7d
dzphm7d