Trwa ładowanie...

Znajdź miłość za 600zł – jak działają biura matrymonialne?

Gdzie poznać partnera, jeżeli skończyło się już szkołę, a w pracy nie natrafiliśmy na swój ideał? Można spróbować na dyskotekach lub kółkach zainteresowań, jednak nie każdy jest miłośnikiem tego typu rozrywek.

Znajdź miłość za 600zł – jak działają biura matrymonialne?Źródło: Thinkstockphotos
dedq8xl

Gdzie poznać partnera, jeżeli skończyło się już szkołę, a w pracy nie natrafiliśmy na swój ideał? Można spróbować na dyskotekach lub kółkach zainteresowań, jednak nie każdy jest miłośnikiem tego typu rozrywek. W dodatku nigdy nie mamy gwarancji, że potencjalny kandydat na męża będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania, a poznawanie drugiego człowieka trwa bardzo długo. Nie wiesz, co zrobić? Z pomocą przychodzą biura matrymonialne.

Gdy wpisze się w wyszukiwarkę internetową hasło „biuro matrymonialne”, natychmiast pojawiają się dziesiątki stron oferujących usługi nowoczesnej swatki. Pozwalają na skorzystanie z najróżniejszych możliwości, łącznie z doborem partnera pod kątem pozycji społecznej, a nawet spotkaniem amanta mieszkającego za granicą.

Jak działają takie serwisy? Większość z nich kieruje swoją ofertę do osób, które ukończyły 18 lat i są stanu wolnego, ewentualnie w długotrwałej separacji. Na początku trzeba wypełnić szczegółową ankietę, w której podaje się swój wiek, wykształcenie, wygląd, wzrost, wagę, stan cywilny itd. Do aplikacji trzeba także dodać swoje zdjęcie. Po wniesieniu odpowiedniej opłaty można wyszukiwać potencjalnych partnerów podając interesujące nas opcje, np. przedział wiekowy czy miejsce zamieszkania.

dedq8xl

Gdy już odnajdziemy odpowiednią osobę, musimy jeszcze tylko poczekać na to, czy my również wpadliśmy mu lub jej w oko. Jeżeli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaaranżować spotkanie.

To za mało? Biura matrymonialne często oferują pakiety „premium” dla bardziej wymagających klientów. Marzysz, żeby wybranek serca miał podobne do ciebie wykształcenie, dochody i kulturę osobistą? To możliwe, jednak za dodatkową opłatą. Potrzebujesz więcej czasu na wybór odpowiedniej osoby? Możesz wyjechać na specjalne wczasy dla singli!

Korzystają wszyscy
Według opisów znajdujących się na stronach biur matrymonialnych z ich oferty korzystają osoby w każdym wieku. Często możemy przeczytać historie szczęśliwych ludzi, którym dzięki pomocy firmy udało się odnaleźć drugą połówkę.

dedq8xl

Dowiadujemy się także, iż głównymi klientami biur są osoby wykształcone, o wysokiej pozycji społecznej, które zwyczajnie nie mają czasu na szukanie partnera i bardzo poważnie podchodzą do sprawy. Właśnie dlatego w celu skorzystania z usług firmy należy wnieść opłatę. Praktycznie eliminuje to możliwość zakładania konta przez osoby, którym wcale nie zależy na poznaniu kogoś interesującego.

Ile to kosztuje?

Ceny oferowane przez biura matrymonialne są bardzo zróżnicowane, rzadko jednak wynoszą poniżej 100 złotych. Czasami panie nie płacą w ogóle, natomiast mężczyźni muszą wnieść pewną opłatę za każdą umówioną randkę. Jednak najczęściej obie strony są zobowiązane do wpłacenia pewnej kwoty z góry.

Jedno z największych biur matrymonialnych w Polsce uzależnia cenę za swoje usługi od rodzaju szukanych osób. Pakiet standardowy to 300 złotych za 10 miesięcy, jeżeli jednak pragniemy poznać potencjalnego kandydata spoza granic Polski, musimy zapłacić 100 złotych więcej. Istnieje również pakiet „do skutku” – czyli 600 złotych za korzystanie z usług biura do czasu znalezienia odpowiedniej osoby.

dedq8xl

Poszukiwania drugiej połówki

- Moja ciotka znalazła faceta w takim biurze. I nawet są szczęśliwą parą, więc może jest to jakaś opcja. Ale nie było tak hop siup, też musiała przejść swoje – pisze użytkowniczka Ameli na forum internetowym. – Kiedyś umówili ją z łysym i zezującym, a drugi raz z Amerykaninem, który mówił w trzech językach, ale w żadnym nie mając nic ciekawego do powiedzenia.

Na stronie jednego z biur matrymonialnych można przeczytać, iż nawet co czwartej osobie udaje się znaleźć partnera na resztę życia. Jeszcze większa liczba użytkowników spotyka kogoś, z kim utrzymuje satysfakcjonujące kontakty partnerskie lub koleżeńskie. Dane wydają się więc obiecujące. Czy warto spróbować?

Osoby, które korzystały z pośrednictwa biura matrymonialnego twierdzą, iż jest to niezły sposób na znalezienie drugiej połówki. Istnieje tylko jedno „ale”: - Nie należy na siłę dążyć do znalezienia odpowiedniego partnera. Trzeba podchodzić do tego wszystkiego w formie zabawy, a nie kwestii życia i śmierci – pisze na forum internetowym Jola, która zaznacza, że jeszcze nie udało jej się znaleźć tego jedynego.

W dzisiejszych czasach często zdarza się, iż pary poznają się przez Internet, na czatach lub forach internetowych. Choć wielu ludzi uważa, że przyszłego partnera powinno poznać się „w realu”, nie da się zaprzeczyć, iż sieć staje się coraz częstszym sposobem utrzymywania kontaktów towarzyskich. Może więc dobrym sposobem jest poszukiwanie bliskiej osoby za pośrednictwem biura matrymonialnego? Z pewnością zależy to od nastawienia, konieczna jest też pewna otwartość na poznawanie nowych osób. Trzeba także liczyć się z faktem, iż prawdopodobnie zanim znajdzie się tego jedynego, doświadczy się wielu porażek.

(sr)

dedq8xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dedq8xl