Trwa ładowanie...
d2iypef
Ludzie
+1

Znany projektant o molestowaniu seksualnym: "To nie jest przemoc"

Molestowanie seksualne jest ostatnio bardzo nośnym tematem w świecie show-biznesu oraz mody. Pojawia się w wielu wypowiedziach znanych osób. Swoje zadanie postanowił wyrazić również projektant Stefano Gabbana. – Molestowanie seksualne to nie jest przemoc – stwierdził w wywiadzie dla brytyjskiej edycji "Vogue’a”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy za kontrowersyjną wypowiedź Stefano Gabana narazi się branży?
Czy za kontrowersyjną wypowiedź Stefano Gabana narazi się branży? (Getty Images)
d2iypef

Molestowanie seksualne to temat, który w ostatnich tygodniach obiegł niemal wszystkie media na świecie. Na początku października "The New York Times” po raz pierwszy ujawnił oskarżenia o przemoc seksualną pod adresem amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina. O molestowanie seksualne oskarżyło go ponad czterdzieści kobiet. Skandal z jego udziałem sprawił, że inni poszkodowani głośno zaczęli mówić o traumatycznych doświadczeniach z równie wielkimi postaciami Hollywood, jak Weinstein. Na celowniku znaleźli się m.in. Kevin Spacey oraz Brett Ratner, którego oskarżyło o molestowanie sześć kobiet.

Nic dziwnego, że wokół tego tematu toczy się gorąca dyskusja. Głos w sprawie zabrał ostatnio włoski projektant Stefano Gabbana. W wywiadzie dla brytyjskiej edycji "Vogue’a” zapytany o głośne ostatnio afery seksualne z udziałem największych sław Hollywood, powiedział: -To nic nowego! Luchino Visconti, wielki włoski reżyser poprosił, żeby Alain Delon i Helmut Berger poszli do łóżka. Ale posłuchaj, to ty decydujesz. Wszyscy to wiedzą. Po dwudziestu latach powiesz tylko: "Och! On dotknął mojego tyłka!”. To nie jest przemoc.

attends the The Vogue Talents Corner fashion show during Milan Fashion Week Womenswear Autumn/Winter 2014 on February 19, 2014 in Milan, Italy. Getty Images
attends the The Vogue Talents Corner fashion show during Milan Fashion Week Womenswear Autumn/Winter 2014 on February 19, 2014 in Milan, Italy.

Kontrowersyjną wypowiedzią poruszył przeprowadzającego wywiad dziennikarza, który nie krył oburzenia. – Nie jestem Mussolinim. Nie jestem Bogiem. To tylko moja opinia – stwierdził Gabbana i dodał: - Kto nie uprawia seksu? Kto go uprawia? - Seks to teraz trend, ale przecież seks to stara historia.

Duet Dolce & Gabbana słynie z kontrowerysjnych wypowiedzi w mediach. Jeszcze dwa lata temu dość krytycznie wypowiadali się na temat małżeństw tej samej płci. "Nienaturalne rodziny" i "syntetyczne dzieci" - mówili. - Sprzeciwiamy się adopcjom dzieci przez homoseksualistów. Jest tylko jeden rodzaj tradycyjnej rodziny - podkreślali. Te słowa dotknęły m.in. Elthona Johna, który wzywał do bojkotu produktów Dolce & Gabbana. Innym razem jedna z ich kolekcji nie spodobała się opinii publicznej. Duet został oskarżony o rasizm. Plastikowe kolczyki w kształcie głowy czarnej kobiety, a także sukienki z tym samym motywem dość mocno zapadły w pamięć. Krytycy zarzucili projektantom "gloryfikowanie handlu niewolnikami i świadomy "powrót do Europy z czasów kolonializmu, gdy biały człowiek gardził innym kolorem skóry".

d2iypef

Podziel się opinią

Share

d2iypef

d2iypef