Trwa ładowanie...

Zobacz co zrobić, aby podczas noszenia maseczki nie parowały okulary

Parujące szkła okularów to jeden z najpopularniejszych problemów, z którymi borykamy się nosząc maseczki. I nie ma znaczenia czy nosisz okulary korekcyjne czy słoneczne. Każde parują tak samo. Jak skutecznie temu zaradzić? Zobacz ekspresowy trik, który robi furorę w sieci. Aby go zastosować potrzebujesz tylko plastra.

Share
Zaparowane okulary podczas noszenia maseczki
Zaparowane okulary podczas noszenia maseczkiŹródło: Getty Images
d2w8m4t

Każda osoba, która często nosi okulary doskonale zna problem parujących szkieł. Efekt ten nasila się szczególnie teraz gdy musimy nosić maseczki ochronne. Spowodowane to jest wydychanym przez nos ciepłym powietrzem, które wydostaje się górną krawędzią maseczki i w ten sposób zaparowuje nasze okulary.

Jest to nie niekomfortowe, gdyż zaburza widzenie, a także może być niebezpiecznie gdy nie zauważymy np. stojąc na przejściu dla pieszych zbliżającego się samochodu. Z drugiej strony, ciągłe zdejmowanie i przecieranie szkieł jest męczące.

d2w8m4t

Jak w takim razie nosząc maseczkę zminimalizować parowanie okularów? Pomóc może m.in. trik, który robi furorę w sieci.

Prosty trik, który podbija internet

Jednym ze skuteczniejszych sposobów, aby szkła okularów nie parowały podczas noszenia maseczki jest zadbanie o to, by jej górna krawędź dobrze przylegała do nosa i policzków. Niestety nie wszystkie maseczki są wyposażone w plastyczny drucik, który to umożliwia. Znaleziono jednak na to sposób. Wystarczy przykleić maseczkę do nosa kawałkiem plastra, który sprawi, że materiał będzie idealnie przylegał, a powietrze nie będzie wydostawać się jej górną krawędzią. Według internautów ma to skutecznie ograniczyć parowanie soczewek w okularach.

Inne sposoby

Oprócz powyższego sposobu, można zastosować kilka innych trików, które również przydadzą się osobom zmagającym się z zaparowanymi okularami.  

d2w8m4t

Jednym z nich jest umycie szkieł w wodzie z mydłem, a następnie ich wysuszenie. Resztki mydła, które pozostaną na powierzchni, utrudnią powstawanie na nich mgły. Innym sposobem może być przetarcie szkieł pianką do golenia lub gliceryną. Taki zabieg również utrudni ich parowanie. Można też stosować specjalne preparaty hydrofobowych, które kupić można w postaci nasączonych chusteczek, ściereczek lub atomizerów. Po nałożeniu takiego preparatu na suche i czyste szkła, pozostaje na nich warstwa ochronna zapobiegająca na jakiś czas osadzaniu się pary.

 

Paweł Kukiz o komisji do spraw pedofilii. "Proszę mi pokazać osiągnięcia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w8m4t

Podziel się opinią

Share
d2w8m4t
d2w8m4t