Trwa ładowanie...

Została aresztowana, bo nie włączyła kierunkowskazu. W celi popełniła samobójstwo

Policjant wyciągnął kobietę siłą z samochodu, zagroził jej paralizatorem, a następnie aresztował. Po trzech dniach popełniła samobójstwo, wieszając się w celi.

d24t2bf
d24t2bf

Czarnoskóra Amerykanka Sandra Bland została aresztowana w Teksasie przez policję, za to, że podczas zmiany pasa nie włączyła kierunkowskazu w samochodzie. Funkcjonariusz wypisując mandat spytał ją, czy wszystko w porządku. Odpowiedź kobiety najwyraźniej mu się nie spodobała. Postanowił wyciągnąć ją siłą z samochodu, zagrozić paralizatorem i następnie aresztować. Zatrzymana trafiła do aresztu, gdzie po trzech dniach popełniła samobójstwo, wieszając się w celi.

Służby w Teksasie wszczęły śledztwo w sprawie jej śmierci kobiety. 30-letni Brian Encinia, który aresztował Bland, w związku ze złamaniem procedur przy zatrzymaniu został oddelegowany do pracy biurowej.Teksańska policja opublikowała właśnie nagranie z kamery samochodowej, na której widać całą interwencję. Wideo ma być dowodem na to, że funkcjonariusz nadużył swoich uprawnień, a całe zajście miało podłoże rasistowskie.

Zdaniem rodziny, Bland nie miała skłonności samobójczych. Była szczęśliwa, bo właśnie dostała pracę w Teksasie. Przed aresztem, w którym kobieta popełniła samobójstwo odbyły się demonstrację aktywistów, którzy oskarżają funkcjonariuszy o rasizm.

d24t2bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24t2bf