Trwa ładowanie...

Zrób to sam — dekoracje do pokoju dziecięcego

Każde dziecko marzy o pokoju jak z bajki — kolorowym, różnorodnym i atrakcyjnym pod względem wizualnym. Rodzice, którzy chcą spełnić marzenia i oczekiwania swojej pociechy, z pewnością nie mają łatwego zadania. Dlatego też przychodzimy z pomocą i gotowymi propozycjami na własnoręczne dekoracje do pokoju dziecięcego!

Zrób to sam — dekoracje do pokoju dziecięcegoŹródło: Materiały prasowe
d14ze5g
d14ze5g

Literki w pokoju dziecięcym

Literki układające się w imię naszej pociechy są atrakcyjną i bardzo modną dekoracją do pokoju dziecięcego. Nadają one pomieszczeniu indywidualnego charakteru, a samemu dziecku — poczucie przynależności do danego miejsca. Ozdobne literki można wykonać własnoręcznie przy użyciu różnorodnych technik. Największą popularnością cieszą się literki z filcu. Wbrew pozorom samodzielne wykonanie takiej ozdoby nie jest bardzo trudne i czasochłonne. Wystarczy wyposażyć się w filc, tekturę, watę, igłę, nić i nożyczki. Literki do pokoju dziecka można wykonać również z innych materiałów. Ciekawym pomysłem są litery ze styropianu, ozdobione brokatem, cekinami, kuleczkami czy trójwymiarowymi ozdobami (np. motylkami).

Pomysły na sufit w pokoju dziecka

Trudnym i czasochłonnym, ale zdecydowanie wartym wysiłku, zadaniem jest zaaranżowanie sufitu w pokoju dziecięcym. Dekoracje na suficie zazwyczaj są niezwykle efektowne i robią niesamowite wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych. Jedną z propozycji na dekorację w pokoju dziecięcym jest sufit w formie układu słonecznego. Narysowanie planet na suficie jest zadaniem trudnym, wymagającym zdolności artystycznych. Zdecydowanie łatwiejszym zadaniem jest wykonanie trójwymiarowych ozdób na sufit np. motylków czy ptaków. Tego typu dekoracje można zrobić samodzielnie z filcu i zawiesić na cienkiej żyłce. Ciekawym rozwiązaniem jest również założenie na sufit ozdobnej tkaniny, dzięki której pokój naszej pociechy, będzie przypominał wnętrze rodem ze wschodnich baśni. Taka opcja jest niestety niepraktyczna, ponieważ tkanina zbiera kurz, który może wywołać u dziecka reakcję alergiczną.

Kolorowe pompony do pokoju dziecka

Ciekawą i nietuzinkową dekoracją do pokoju dziecka DIY są pompony, które są dobrym sposobem na uatrakcyjnienie wnętrza każdej dziewczynki. Tego typu ozdobę do pokoju dziecięcego wykonuje się zazwyczaj z tiulu. Oprócz tego do stworzenia pomponów potrzeba: satynowych wstążek, ostrych nożyczek oraz książek (do nawinięcia tiulu, dzięki nim pompony będą bardziej okazałe).

d14ze5g

Łapacze snów do pokoju dziecka

Łapacz snów jest atrakcyjną i łatwą do samodzielnego wykonania dekoracją do pokoju dziecka, niosącą ze sobą duży ładunek symboliczny. Niegdyś wierzono, że łapacz snów jest w stanie ochronić człowieka przed negatywnymi emocjami i działaniem nieczystych sił. Oprócz tego przedmiot ten był symbolem marzeń, zaufania do siebie, a także więzów rodzinnych. Dzisiaj przypisuje się mu przede wszystkim funkcją dekoracyjną i często umieszcza się go w pokoju dziecka. Do samodzielnego stworzenia łapacza snów potrzeba: serwetki koronkowej, fiszbiny, drucików, kleju szybkoschnącego, muliny, kryształków, guzików, piórek, tasiemek i innych modnych dodatków. We własnoręczne wykonanie takiej ozdoby do pokoju dziecięcego warto zaangażować całą rodzinę.

Chmurka do pokoju dziecka

Atrakcyjną i niezwykle popularną dekoracją do pokoju dziecka DIY są chmurki, które świetnie sprawdzają się w pokoju niemowlaka, ponieważ skutecznie przykuwają jego uwagę. Do wykonania takiej ozdoby potrzeba: filcu, waty, ostrych nożyczek, igły i nitki, a także cienkich żyłek. Oprócz tego przyda się także tektura, która ułatwi narysowanie i wycięcie ładnego kształtu chmurki. Tego typu dekorację można umieścić nad łóżeczkiem malucha.

Odcisk stópki dziecka

Odcisk stópki dziecka jest wartościową pamiątką, która może stanowić również efektowną ozdobę pokoju naszej pociechy. Tego typu odcisk można wykonać na zwykłej kartce papieru lub w masie porcelanowej. W przypadku pierwszej opcji odcisk można oprawić w samodzielnie wykonaną ramkę (np. z muszelek).

d14ze5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ze5g