ZUS już pociesza. Zapadła decyzja o emeryturach

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Bartlomiej Magierowski

21.12.2022 12:42, aktual.: 21.12.2022 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe – poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Emeryci oraz renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. dnia każdego miesiąca, mogą odetchnąć z ulgą, bo w grudniu otrzymają je jeszcze przed świętami. Profesor Gertruda Uścińska zapewnia w rozmowie z PAP, że dotyczy to zarówno tych wypłat doręczanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na konta bankowe.

Emerytury przed świętami? ZUS uspokaja

- Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, aby emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - zapowiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uscińska.

Uścińska dodała, że ​​świadczenia dostarczane przez listonosza na poczcie pojawią się 20 grudnia, a te przekazywane na konto znajdą się tam 22 grudnia.

Powiedziała, że ​​do końca grudnia pieniądze otrzymają także ci, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelew na konto bankowe będzie miał miejsce 29 grudnia.

Wygodne odbieranie emerytur i rent

- Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza - zastrzegła. ZUS zachęca, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów.

Jak podaje PAP, poziom świadczeń długoterminowych przekazywanych za pomocą przelewu bankowego wynosi około 77 proc. wśród seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku. ZUS zachęca, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także