Zużyta torebka po herbacie ma wiele zastosowań. Przyda się w kuchni i łazience
Zużyta torebka po herbacie niemal zawsze ląduje w koszu. W końcu, po zaparzeniu ulubionego napoju, wydaje się, że nie ma już żadnego innego zastosowania. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.
08.08.2023 13:09
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zużyta torebka po herbacie może mieć wiele praktycznych i zaskakujących zastosowań, które warto wykorzystać. Często nie doceniamy jej przydatności, a szkoda, bo może okazać się prawdziwym ratunkiem nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji. Podpowiadamy, co można z nią zrobić.
Jak ponownie wykorzystać zużytą torebkę po herbacie?
Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Zużyta torebka po herbacie ma wiele zastosowań, o których większość z nas nie ma pojęcia. Jednym z nich jest sprytny trik, który polega na wrzuceniu torebki po herbacie do zlewu.
Okazuje się, że torebka po herbacie świetnie radzi sobie z brudem na naczyniach. Wystarczy wrzucić kilka zużytych torebek do zapełnionego zlewu, zalać ciepłą wodą i odstawić na noc. Substancje znajdujące się w napoju doskonale rozpuszczają tłuszcz i brud, dzięki czemu unikniemy szorowania naszej zastawy. To z kolei może pomóc nam zachować jej perfekcyjny wygląd na dłużej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zużyta torebka po herbacie doskonale radzi sobie także z brzydkimi zapachami. Można ją umieścić w koszu na śmieci, z które często wydobywa się niezbyt przyjemna woń. Dzięki swoim właściwościom skutecznie zneutralizują niechciane aromaty.
Torebki po herbacie doskonałym ratunkiem
Torebki po herbacie mogą być również wykorzystane w ogrodnictwie, jako nawóz do kwiatów. Co najważniejsze, nie jest on wcale trudny do wykonania. Należy włożyć zużytą torebkę do wody i odstawić na kilka dni. Tak przygotowanym płynem możemy podlewać kwiaty, dzięki czemu będą lepiej odżywione. Możemy również umieścić torebkę po herbacie na dnie doniczki.
Nie każdy wie, że zużyte torebki po herbacie mogą sprawdzić się w formie okładu na skórze. W składzie tego typu napoju znajdziemy m.in. kwas garbnikowy, który uśmierzy ból, a także przyspieszy gojenie ran. Warto jednak pamiętać, by nakładać na skórę zimną torebkę. W innym przypadku możemy tylko pogorszyć sytuację.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl