Dogoniła Kaczyńskiego. Rozmowa z 10‑latką trafiła do sieci

10-letnia dziennikarka zadała Jarosławowi Kaczyńskiemu pytanie
10-letnia dziennikarka zadała Jarosławowi Kaczyńskiemu pytanie
Źródło zdjęć: © TikTok | TikTok

23.02.2024 16:27, aktual.: 23.02.2024 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Panie prezesie, czy pan jest za tym, żeby zmieniono artykuł 99. konstytucji? - zapytała Jarosława Kaczyńskiego Sara, 10-letnia dziennikarka. Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił jej odpowiedzieć.

Sara Małecka-Trzaskoś ma 10 lat i marzenie, aby w przyszłości zostać posłanką. Na razie skupia się jednak na działalności reporterskiej. To najmłodsza akredytowana dziennikarka w polskim parlamencie.

Wywiady, które przeprowadza z politykami różnych ugrupowań, są zamieszczane w sieci. Nie tak dawno rozmawiała z posłanką Barbarą Nowacką. Ostatnio kilka słów zamieniła z Jarosławem Kaczyńskim, którego dogoniła na sejmowym korytarzu. Wszystko zarejestrowała kamera.

Zapytała o ważny artykuł. Prezes PiS potrzebował podpowiedzi

Sara rozwija swoje umiejętności dziennikarskie już od pewnego czasu. Szybki wywiad z Jarosławem Kaczyńskim zawierał pytanie o art. 99. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Ta część dokumentu dotyczy "Legitymacji biernej kandydatów do Sejmu i Senatu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Artykuł 99. konstytucji mówi: "Wybrany do Sejmu może być obywatel polski mający prawo wybierania, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 21 lat".

- Panie prezesie, czy pan jest za tym, żeby zmieniono artykuł 99. konstytucji? - zapytała 10-latka.
- A co tam jest, w tym artykule? - Kaczyński poprosił ją o doprecyzowanie.

Sara wyjaśniła, jakie zapisy znajdują się w tej części, a polityk następnie powrócił do pytania młodej dziennikarki.

- No ja jestem za tym, żeby ten artykuł utrzymano, a może nawet ten wiek podwyższono, bo poseł powinien być człowiekiem dojrzałym - stwierdził.

Ma dziesięć lat i za osiem chce być posłanką

Sara przeprowadziła też wywiad z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. W trakcie rozmowy zostały poruszone takie tematy, jak m.in. wiek kandydowania na posła czy posłankę. Hołownia wówczas przyznał, że proponowany przez 10-latkę wiek (18 lat) to za mało, jednak pragnie coś zmienić w innej sprawie. Marszałek Sejmu jest zdania, że prawo do głosowania powinny mieć osoby już od 16. roku życia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (234)
Zobacz także