"Śmiali się z tego". Posłanki publikują wymowne zdjęcia z Sejmu

"Śmiali się z tego". Posłanki publikują wymowne zdjęcia z Sejmu

Wanda Nowicka pokazała zdjęcie z sejmu
Wanda Nowicka pokazała zdjęcie z sejmu
Źródło zdjęć: © East News, X
22.02.2024 10:40, aktualizacja: 22.02.2024 12:55

Wanda Nowicka wrzuciła zdjęcie na portal X (dawniej Twitter). Posłanka w ten sposób upamiętniła ważny moment dla wszystkich kobiet, które działają w polityce i pracują w na sali sejmowej.

Wanda Nowicka to polska działaczka i posłanka na Sejm X Kadencji. Polityczka od lat zabiega o używanie feminatywów. Pod koniec listopada 2019 roku Nowickiej udało się wywalczyć możliwość korzystania przez posłanki form żeńskich w korespondencji poselskiej. Już wówczas zapowiadała, że będzie walczyć o kolejne postępowe działania. Za słowami poszły czyny, a 22 lutego 2024 roku w Sejmie pojawiły się zmiany.

Zmiany w Sejmie. Posłanki już publikują wpisy w mediach społecznościowych

Posłanka Wanda Nowicka doczekała się spełnienia swoich postulatów, co ogłosiła na portalu X. Posłanka opublikowała fotografię, na której widzimy nową sejmową tabliczkę. "Posłanka na Sejm RP. Wanda Nowicka" - brzmi nowy napis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Mamy to! Wreszcie w sali sejmowej posłanki, które wyraziły taką wolę, mają tabliczkę z 'posłanką', a nie jak do tej pory, z 'posłem'. Można? Można" - przeczytamy we wpisie Wandy Nowickiej.

W ślady posłanki Nowickiej poszły inne polityczki. Głos w sieci zabrała m.in. posłanka partii Razem Joanna Wicha, która również nie kryła zadowolenia.

"Cztery lata temu śmiali się z tego, że posłanki proszą o wersję uwzględniającą feminatyw. A dzisiaj? POSŁANKA na tabliczkach sejmowych" - napisała na Instagramie.

"Posłanki polskiego Sejmu będą się mogły czuć komfortowo"

Jak w 2019 roku podawał PAP, posłanka Wanda Nowicka spotkała się wówczas z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, aby pomówić o "żeńskich końcówkach".

"Wierzymy, że uda się doprowadzić nam do tego, że posłanki polskiego Sejmu będą się mogły czuć komfortowo, jak u siebie i używać języka polskiego w taki sposób, który jest najbardziej zgodny z naszymi przekonaniami, naszymi potrzebami, żebyśmy się nie czuły źle, dyskryminowane i w jakiś sposób wykluczone" - podkreślała w tamtym czasie Nowicka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (81)
Zobacz także