Moda160 projektantów w konkursie OFF Fashion

160 projektantów w konkursie OFF Fashion

160 projektantów w konkursie OFF Fashion

09.05.2013 11:22, aktual.: 09.05.2013 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aż 160 młodych designerów zgłosiło się do udziału w XIII edycji konkursu OFF Fashion. W sumie przygotowali oni ponad 600 projektów strojów oraz modowych dodatków, dla których wspólnym mianownikiem jest hasło "Ambasadorzy". Finał wiosennej odsłony imprezy odbędzie się w dniach 24-25 maja.

Aż 160 młodych designerów zgłosiło się do udziału w XIII edycji konkursu OFF Fashion. W sumie przygotowali oni ponad 600 projektów strojów oraz modowych dodatków, dla których wspólnym mianownikiem jest hasło "Ambasadorzy". Finał wiosennej odsłony imprezy odbędzie się w dniach 24-25 maja.

Do 6 maja można było nadsyłać projekty i zgłoszenia do udziału w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Na adres organizatorów z Kieleckiego Centrum Kultury wpłynęło ponad 160 aplikacji od młodych projektantów, którym bliskie jest OFF-owe i awangardowe spojrzenie na modę.

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy z designerów przygotować musiał co najmniej 4 projekty. Zadania podjęli się nie tylko pasjonaci mody z Polski, ale też twórcy nietuzinkowych kreacji z Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Węgier. Teraz nadesłane prace, ich jakość oraz zgodność projektów z regulaminem konkursu oceniać będzie wewnętrzna komisja selekcyjna. To ona 13 maja wskaże półfinalistów XIII edycji OFF Fashion, którzy na podstawie projektów uszyją konkursowe kreacje. Gotowe stroje, dodatki oraz towarzyszące ich prezentacji show będziemy mogli podziwiać już 24 maja podczas pokazu w kieleckiej Bazie Zbożowej. Gala finałowa odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury 25 maja.

Oceniając zgłoszone projekty komisja selekcyjna bierze pod uwagę nie tylko staranność wykonania, dobór kolorów, dodatków, ale także oryginalną kompozycję i formę ubioru, jak również odkrywcze podejście do kreacji i widowiskowość prezentacji. Odrębne kryteria oceny obowiązują dla dodatków i gadżetów modowych. Tutaj na opinię członków komisji wpłynie m.in. metoda wykonania, funkcjonalność i oryginalność zaprojektowanego przedmiotu.

Projektanci, którzy zgłosili się do konkursu, mają szansę powalczyć o jedną z trzech głównych nagród, których pula wynosi w tym roku aż 24 tys. złotych. O przyznaniu nagród w finale konkursu OFF Fashion zdecydują jurorzy: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, redaktorzy Agnieszka Ścibior, Agnieszka Sadowska, Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, promotorka mody Dorota Wróblewska, fotograf Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także Connie Vaever – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Dodatkową nagrodą i szansą na zaistnienie również poza granicami kraju będzie udział w pokazie "OFF Fashion - Polska Wschodnia na wybiegu", który odbędzie się w Brukseli 20 czerwca 2013 roku. Nagrodą tą mogą zostać wyróżnione projekty inspirowane walorami województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego, które współtworzą Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody jest Kieleckie Centrum Kultury.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)