Trwa ładowanie...
d4lxwyy
Informacja prasowa
Ludzie

4 lutego - Karnawał Zdrowia w sercu Warszawy

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. W specjalnym Mammobusie wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4 lutego - Karnawał Zdrowia w sercu Warszawy
(mat. prasowy)
d4lxwyy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem – 4 lutego br. – w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja po raz trzeci przypomni warszawiakom, jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia.

- Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja. - Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk – instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio.

d4lxwyy

Po rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec, otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

W specjalnym Mammobusie wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi.

Dodatkowo, w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać:

d4lxwyy

- Morfologię krwi – badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości.

- Test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego.

- Badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry.

- Konsultacje z lekarzem dermatologiem.

d4lxwyy

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:

- Konsultacje z lekarzem onkologiem
- Nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
- Konsultacje pod kątem badań genetycznych
- Pomiar cukru we krwi
- Badanie ciśnienia tętniczego

(fot. mat. prasowy)

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramkach akcji funkcjonuje poradnia , gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok.

Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, kwota ta pozwala ufundować kolejne badania.

Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.

d4lxwyy

Podziel się opinią

Share
d4lxwyy
d4lxwyy