Trwa ładowanie...

5 prostych sposobów, jak posprzątać szafę. Małym wysiłkiem zyskasz bardzo dużo miejsca

Każda z nas niekiedy staje przed szafą i narzeka, że nie ma się w co ubrać. Często spowodowane jest to po prostu niewłaściwym ułożeniem naszych ubrań i dodatków - krótko mówiąc, bałaganem. Porządek w szafie pomoże ci odzyskać modową wyobraźnię, dzięki której szybciej stworzysz każdą stylizację. Wystarczy pozbyć się 5 rzeczy, by zyskać sporo miejsca i odświeżyć garderobę. Zapamiętaj je i do dzieła! Będziesz zaskoczona, jak szybko sobie z tym poradzisz.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Uporządkowana szafa to klucz do łatwego wybierania stylizacji
Uporządkowana szafa to klucz do łatwego wybierania stylizacjiŹródło: iStock.com
d1iv5by

Nowy rok to dobra okazja, by zmotywować się i uporządkować parę spraw. Szczególnie przestrzeń, która nas otacza, może wpływać na to, jak się czujemy i jaki mamy humor. Wiele kobiet rozpoczyna dzień od zrobienia kawy i otworzenia drzwi do szafy, w celu wybrania stroju. Kiedy jest pełna, a ubrania wręcz z niej wypadają, ciężko zorientować się, co faktycznie w niej mamy. Pozbywając się kilku rzeczy, stworzysz miejsce na nowy porządek i najnowsze trendy. Nie bój się i bądź twarda! Gwarantujemy, że nie będziesz za nimi tęsknić.

STARE OBUWIE SPORTOWE
Każda z nas ma je w szafie, więc nawet nie próbuj się wzbraniać. Brudne, lekko zniszczone, zajmują szczególnie miejsce w szafie w sercu. Trudno się z nimi rozstać, bo tak wiele z nami przeszły. Jednak przez myśl by ci nie przeszło, by wyjść w nich do pracy czy w towarzystwo. To buty idealne do wyrzucenia śmieci albo niedbałego joggingu, który kończy się zwykłym, leniwym spacerem (bo w takich butach nie pójdziesz na siłownie czy miejską bieżnię!). Bez mrugnięcia okiem powinnaś się ich pozbyć i zrobić miejsce na takie, które wpasują się w tegoroczne trendy. Świeże, białe i zadbane obuwie sportowe świetnie pasuje do zimowych i wiosennych płaszczy. Mając w szafie takie, które będą pasować do twoich ubrań, faktycznie będziesz je nosić.

UBRANIA, KTÓRYCH NIE ZAŁOŻYŁAŚ OD 2 LAT
Ta okazja, na którą czekają, najprawdopodobniej już nie nadejdzie. Ubrania, których od tak długiego czasu nie miałaś na sobie, nie są ci po prostu potrzebne. Jeśli nie masz ochoty zakładać ich na co dzień, to znaczy, że nie pasują już do twojego stylu lub trybu twojego życia. Oczywiście nie mówimy tu o wyjątkowo ekskluzywnych sukniach balowych czy piance do windsurfingu - okazje ich zakładania mogą faktycznie trafiać się rzadko. Nie trzymaj w szafie ubrań, które przestały być modne. Dużo bardziej kuszące od ich ubierania jest kupienie tych, które teraz są na czasie.

STARE PUDEŁKA I WIESZAKI
Choć logicznym przyzwyczajeniem jest trzymanie butów w ich oryginalnych pudełkach, te z czasem zaczynają wyglądać niechlujnie. W pewnym momencie warto zainwestować w porządne pudełka i organizery, w których możesz przechowywać różności. Łatwiej będzie ci je znaleźć, a przy okazji upiększą widok, który masz przed oczami, otwierając szafę. Sklepy oferują wiele ładnych i wygodnych, z których z przyjemnością będziesz korzystać. Ta sama zasada tyczy się wieszaków. Pozbądź się starych, powykrzywianych i takich, z których wszystko spada. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie raz na wiele lat. Nowe wieszaki zmotywują cię do utrzymywania porządku i sprawią, że szafa stanie się dużo bardziej schludna.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

UBRANIA, KTÓRE KUPIŁAŚ POD WPŁYWEM CHWILI
Możemy się założyć, że masz w szafie coś, co kupiłaś spontanicznie i bez większego zastanowienia. Dobrze znamy ten moment, kiedy zasugerowane trendami i najnowszymi pokazami mody, decydujemy się na zakup czegoś, co nie do końca do nas pasuje. Nosisz zazwyczaj spokojne barwy i minimalistyczne fasony, a od wielu lat w twojej szafie czeka kwiecista, kolorowa sukienka? Nie ma szans, byś ją jeszcze kiedykolwiek założyła. Z dużą szczerością przejrzyj półki i wieszaki, pozbywając się wszystkiego, co nie pasuje do reszty. Ubranie, do którego nie dobierzesz pozostałych elementów, jest zdecydowanie zbędne. Zdecyduj, że twoja szafa będzie wypełniona klasykami, które zawsze będą modne.

SPODNIE, KTÓRYCH JUŻ NIE NOSISZ
Rozciągnięte, przetarte czy upstrzone niemodnymi już ozdóbkami - spodnie potrafią zajmować bardzo dużo miejsca w szafie. Nawet, jeśli ich już nie nosisz, szkoda ci je wyrzucić. Nie ma powodu, by gromadzić je bez końca. Jeśli nie chcesz, żeby w pewnym momencie twoja szafa wybuchła, musisz podjąć drastyczne kroki. Nie łudź się, że pewnego ranka wstaniesz z chęcią założenia dzwonów z ćwiekami, umówmy się, ich 5 minut już dawno minęło. Kiedy już opróżnisz dawno nieruszany stosik, możesz uzupełnić swoją szafę o nowe egzemplarze, które z chęcią będziesz zakładać na co dzień.

d1iv5by

*Zobacz też: Czas na wymianę garderoby *

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1iv5by

Podziel się opinią

Share
d1iv5by
d1iv5by