68-latka została matką. Tak podsumował ją minister

68‑latka została matką. Tak podsumował ją minister

Ana Obregon została matką w wieku 68 lat
Ana Obregon została matką w wieku 68 lat
Źródło zdjęć: © Getty Images
30.03.2023 17:28, aktualizacja: 30.03.2023 19:09

Hiszpańska aktorka i prezenterka telewizyjna Ana Obregon ma 68 lat i właśnie została matką. Informacja wywołała krytykę rządu, ponieważ kobieta skorzystała z usług surogatki, zakazanej w Hiszpanii.

Ana Obregon to znana w Hiszpanii prezenterka telewizyjna i aktorka, która zasłynęła przede wszystkim z ról w serialach komediowych z lat 90. i 2000. Gwiazda niedawno pojawiła się na okładce popularnego magazynu "Hola!". Na zdjęciu Obrgon znajduje się przed jednym ze szpitali w Miami w Stanach Zjednoczonych i trzyma w ramionach nowo narodzone dziecko.

Ana Obregon ma 68 lat. Właśnie została matką

Okładkowy artykuł na temat celebrytki zatytułowano: "Ana Obregon, matka dziewczynki urodzonej w ciąży zastępczej". Według agencji Reuters, nie ma z niej żadnej zacytowanej wypowiedzi aktorki, nie powołano się na źródła ani nie poinformowano, czy aktorka zapłaciła matce zastępczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obregon jednoznacznie odniosła się do publikacji czasopisma. Zamieściła na swoim instagramowym profilu zdjęcie okładki i dodała pełen emocji wpis.

"Złapano nas! Światło pełne miłości padło na mój mrok. Już nigdy nie będę sama. Znowu żyję" - napisała.

Aktorka była już matką. W 2020 roku jej jedyny syn, 27-letni Alex Lequio zmarł z powodu nowotworu.

Surogacja w Hiszpanii jest zakazana. Rząd krytykuje aktorkę

Informacje na temat Any Obregon zelektryzowały Hiszpanię. Agencja Reuters poinformowała, że trzech tamtejszych ministrów - do spraw równości, do spraw budżetu, a także do spraw prezydencji, kontaktów z parlamentem i demokracji – publicznie skrytykowało decyzję aktorki.

"Ciała kobiet nie powinny być kupowane ani wynajmowane, aby zaspokoić czyjeś pragnienia" – stwierdził Felix Bolanos, hiszpański polityk, minister ds. prezydencji, kontaktów z parlamentem i demokracji.

Również internauci mają mieszane odczucia. Pod instagramowym wpisem Obregon pojawiła się fala komentarzy. Niektórzy z użytkowników krytykują też fakt, że aktorka zdecydowała się na dziecko w tak późnym wieku.

"Kupiłaś sobie dziecko z czystego kaprysu w twoim wieku, bo czujesz w sobie pustkę... Nie pomyślałaś o ŻYCIU tego dziecka? Prawdziwe życie, które jej dasz, gdy będzie nastolatkiem i nie będziesz już w stanie sobie poradzić? Sama powiedziałaś, że to dlatego, że nie jesteś sama. Czysty egoizm" - skomentowała jedna z internautek. "»Już nigdy nie będę sama«. To bardzo samolubny gest, który będzie odzwierciedlony w przyszłości tego dziecka" - dodaje inna.

Surogacja i każda z form tzw. macierzyństwa zastępczego w Hiszpanii są zakazane, podobnie jest w Polsce, Francji, Niemczech czy we Włoszech. Zdaniem krytyków takie rozwiązanie jest kojarzone z handlem ludźmi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta