Ze swoich przypadłości uczynili atut. To właśnie oni przekroczyli granice, które jeszcze do niedawna świat mody narzucał aspirującym modelkom i modelom. Dziś odnoszą wiele sukcesów - pewnym krokiem chodzą po wybiegach i nie boją się obiektywu kamery. Poznajcie 9 wyjątkowych modeli!
Pojawiła się na okładce znanego brytyjskiego pisma "POP Magazine" i błyskawicznie zwróciła na siebie uwagę całej modowej branży. Modelką z dość zaawansowanym zezem zainteresowała się słynna agencja modelek Storm Models, która reprezentuje m.in. takie nazwiska jak Kate Moss czy Cindy Crawford.
Debbie van der Putten
W wieku 19 lat przeżyła wypadek samochodowy, w wyniku którego straciła prawą rękę. Po tej tragedii życie młodej dziewczyny obróciło się o 180 stopni. Debbie musiała pożegnać się z tańcem breakdance, który kochała i na co dzień uprawiała. Z biegiem czasu znalazła nową pasję, którą okazał się modeling. Debbie zaczęła brać udział w wielu kampaniach - zarówno społecznych, jaki modowych.
- Chciałam pokazać, że Holenderki mogą być piękne i seksowne, mimo swojej niepełnosprawności. Po wypadku zaczęłam nienawidzić luster, ale teraz je kocham - przyznała w jednym z wywiadów dla magazynu "Time".
Rebekah Marine
Urodziła się bez prawego przedramienia. Niepełnosprawność nie stanowiła jednak przeszkody w realizacji największych marzeń, jakim niewątpliwie był dla niej modeling. 28-letnia Rebekah Marine wzięła m.in. udział w pokazie marki FTL Moda podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Spore zainteresowanie wzbudziła jej kwantowa ręka, jedna z najbardziej zaawansowanych bionicznych protez dostępnych na rynku.
- Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się trafić na okładkę "Vogue'a" - to mój osobisty cel. I nie przestanę o tym myśleć, dopóki tego nie osiągnę - powiedziała.
Melanie Gaydos
Melanie cierpi na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną. Choroba należy do grupy zaburzeń rozwojowych uwarunkowanych genetycznie i powoduje nieprawidłowe wykształcanie się zębów, paznokci, włosów i gruczołów skórnych. Jest to rzadko występująca przypadłość, gdyż cierpi na nią około siedmiorga dzieci na 10 tysięcy urodzeń.
Już od najmłodszych lat spotykała się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników. A jednak mimo wielu przeciwności, potrafiła się przełamać, pozując przed obiektywem w sesjach dla magazynów modowych. Ze swojej choroby uczyniła atut, stała się idealną modelką przy artystycznych, odbiegających od utartych konwencji projektach. Wystąpiła również w teledysku niemieckiej grupy Rammstein - "Mein Herz brennt".
Diandra Forrest
Niesamowicie biała skóra i bardzo jasne włosy przy urodzie, jaką posiada Afroamerykanka Diandra Forrest, szybko stały się jej przepustką do kariery w świecie mody. Znana albinoska błyskawicznie przyciągnęła uwagę znanych marek modowych. Podpisała kontrakt z nowojorską agencją Elite Models, a w jej portfolio pojawiła się współpraca z Vivienne Westwood, MAC Cosmetics oraz Jean Paul Gaultier.
Madeline Stuart
Jest pierwszą kobietą z zespołem Downa, która robi karierę jako modelka. 18-letnia Australijka regularnie bierze udział w wielu modowych sesjach oraz ma za sobą debiut na wybiegu Nowojorskiego Tygodnia Mody.
Winnie Harlow
Na swoją chorobę cierpi od trzeciego roku życia. Jak przyznała w jednym z wywiadów, w dzieciństwie spotykała się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Dzieci często śmiały się z jej przypadłości, nazywając ją m.in. "łaciatą krową". Obecnie Winnie Harlow jest pierwszą modelką cierpiącą na bielactwo, robiącą zawrotną karierę w modowej branży. W 2015 roku portugalska edycja magazynu "GQ" wyróżniła ją tytułem "Role Model of The Year", uznając ją za jedną z najważniejszych modelek, które zaistniały w świecie mody.
Alex Minsky
Kiedyś jako żołnierz służył w Afganistanie, ale podczas jednej z misji stracił nogę. Wówczas 24-letni chłopak nie mógł się otrząsnąć po tej tragedii. Wszystko się zmieniło za sprawą jednego spotkania - Alex Minsky został zauważony przez jednego z fotografów, w czasie kiedy poddawał się ćwiczeniom rehabilitacyjnym na siłowni. Od tamtej pory zaczął swoją przygodę z modelingiem.
Jillian Mercado
Jillian cierpi na dystrofię mięśniową, czyli dziedziczną chorobę, która objawia się osłabieniem, a czasem nawet postępującym zanikiem mięśni. Świat usłyszał o niej przy okazji wiosenno-letniej kampanii 2014 marki Diesel, a sesja spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że wkrótce Mercado podpisała również kontrakt ze słynną agencją modelek IMG.