Trwa ładowanie...

Aborcyjny Dream Team o akcji "Podaruj komuś aborcję". "Pandemia oraz polskie prawo powodują, że więcej osób przerywa ciąże"

Nieformalna organizacja Aborcyjny Dream Team wspiera kobiety, które zamierzają przerwać ciążę. "Naszym celem jest szerzenie wiedzy na temat metody farmakologicznej przerwania ciąży oraz promowanie pozytywnego przekazu dotyczącego aborcji, opartego na prawdziwych doświadczeniach osób, które miały aborcję oraz tych, które je wspierają" – piszą na swojej stronie i udostępniają szczegóły akcji "Podaruj komuś aborcję".

Niechciana ciążaNiechciana ciążaŹródło: Getty Images
d1bm1lr

"Pandemia oraz polskie prawo powodują, że więcej osób przerywa ciąże. Wiąże się to z brakiem poczucia bezpieczeństwa, kwestiami ekonomicznymi czy kryzysem ochrony zdrowia. Wielu osób też na aborcję po prostu nie stać. Dlatego zachęcamy: PODARUJ KOMUŚ ABORCJĘ!" – pisze na swoim profilu na Instagramie ADT. Akcja jest zapoczątkowana przez Women Help Women.

Aborcja farmakologiczna

Organizacja, która zapoczątkowała akcję "Podaruj komuś aborcję", wspiera powszechny dostęp do możliwości przerwania ciąży. "Jesteśmy feministycznymi aktywistkami, wyszkolonymi konsultantami, profesjonalistkami medycznymi i badaczami pracującymi na 4 kontynentach. Nasza działalność skupia się na wspieraniu aborcji przeprowadzanej samodzielnie, w domu, w szczególności tam, gdzie jest ona ograniczana przez restrykcyjne prawo, stygmatyzację i brak faktycznego dostępu" – piszą o sobie działaczki. W związku z zaostrzeniem w Polsce ustawy antyaborcyjnej rozpoczynają akcję, która ma na celu wzajemne wspieranie się w dostępie do aborcji farmakologicznej.

Jak tłumaczy na swoim profilu na Instagramie Aborcyjny Dream Team: "Women Help Women nie sprzedaje tabletek na komercyjnych zasadach, ale swoją misję są w stanie realizować dzięki darowiznom. Dlatego przy zamawianiu tabletek sugerowane jest wpłacenie darowizny wysokości 75 euro".

d1bm1lr

Jak podają, umożliwia ona dalsze, sprawne działanie serwisu i dostarczanie tabletek wszystkim osobom, które ich potrzebują.

Na własnej skórze odc. 4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bm1lr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bm1lr