Trwa ładowanie...
ycipk-1fzgx6
 Aerial joga i kalistenika, czyli sportowe trendy w 2017 roku
x-news/Dzień Dobry TVN
#ŻYĆLEPIEJ

Aerial joga i kalistenika, czyli sportowe trendy w 2017 roku

Aerial joga czy kalistenika? Co w 2017 roku zdobędzie serca miłośników sportu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1fzgx6

Joga zdobyła już Polsce dużą popularność, teraz czas na aerial jogę, czyli ćwiczenia w... hamaku. Jeśli ktoś tęskni za wygibasami na trzepaku z czasów dzieciństwa, powinien spóbować tego treningu.

- Nie skupiasz się na tym, czy rzeczywiście coś ćwiczysz, czy się rozciągasz. To się dzieje jako skutek uboczny - tłumaczy Marta Bartnicka, instruktorka aerial jogi - Dzięki temu dobrze się bawisz, nawet nie wiesz, że ćwiczysz.

ycipk-1fzgx6

Joga na przekór grawitacji łączy w sobie elementy akrobatyki, pilatesu i jogi. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudna, bardzo ważne jest tu utrzymanie równowagi, co wcale nie tak łatwo osiągnąć. Jej dużą zaletą jest odciążenie stawów.

Kalistenika z kolei świetnie kształtuje mięśnie, równowagę i koordynację. Sam termin wywodzi się od greckich słów - "kallos", czyli piękno i "sthenos" - siła. - Ten trening opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała - mówi Tomasz Choiński, trener.

Wśród nich znajdziemy pompki, brzuszki czy podciągania. Kalistenika posiada długą tradycję - tak do boju przygotowywali się już starożytni Grecy i Rzymianie. Według relacji Herodota, technika ta była wykorzystywana przez Spartan przed nadchodzącą bitwą pod Termopilami.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1fzgx6

ycipk-1fzgx6
ycipk-1fzgx6