Trwa ładowanie...
d1eqqc5
 Aerial joga i kalistenika, czyli sportowe trendy w 2017 roku
x-news/Dzień Dobry TVN
Fit

Aerial joga i kalistenika, czyli sportowe trendy w 2017 roku

Aerial joga czy kalistenika? Co w 2017 roku zdobędzie serca miłośników sportu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1eqqc5

Joga zdobyła już Polsce dużą popularność, teraz czas na aerial jogę, czyli ćwiczenia w... hamaku. Jeśli ktoś tęskni za wygibasami na trzepaku z czasów dzieciństwa, powinien spóbować tego treningu.

- Nie skupiasz się na tym, czy rzeczywiście coś ćwiczysz, czy się rozciągasz. To się dzieje jako skutek uboczny - tłumaczy Marta Bartnicka, instruktorka aerial jogi - Dzięki temu dobrze się bawisz, nawet nie wiesz, że ćwiczysz.

d1eqqc5

Joga na przekór grawitacji łączy w sobie elementy akrobatyki, pilatesu i jogi. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudna, bardzo ważne jest tu utrzymanie równowagi, co wcale nie tak łatwo osiągnąć. Jej dużą zaletą jest odciążenie stawów.

Kalistenika z kolei świetnie kształtuje mięśnie, równowagę i koordynację. Sam termin wywodzi się od greckich słów - "kallos", czyli piękno i "sthenos" - siła. - Ten trening opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała - mówi Tomasz Choiński, trener.

Wśród nich znajdziemy pompki, brzuszki czy podciągania. Kalistenika posiada długą tradycję - tak do boju przygotowywali się już starożytni Grecy i Rzymianie. Według relacji Herodota, technika ta była wykorzystywana przez Spartan przed nadchodzącą bitwą pod Termopilami.

d1eqqc5

Podziel się opinią

Share

d1eqqc5

d1eqqc5