Blisko ludziAgata Duda zabierze głos ws. strajków? Nowe doniesienia

Agata Duda zabierze głos ws. strajków? Nowe doniesienia

Agata Duda przerwie milczenie?
Agata Duda przerwie milczenie?
Źródło zdjęć: © ONS
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

28.10.2020 07:52, aktual.: 01.03.2022 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Duda konsekwentnie milczy i nie komentuje tego, co dzieje się w kraju. Współpracownik pary prezydenckiej wypowiedział się i zdradził, czy para prezydencka skomentuje protesty kobiet i ustosunkuje się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Tysiące Polek i Polaków nie zgadzają się z tą decyzją, dlatego wyszli na ulice, by walczyć o swoje prawa. Większość z nich czeka na reakcję Agaty Dudy i jej córki, Kingi.

Agata i Kinga Dudowe - czy przerwą milczenie ws. strajków?

Do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie odniósł się również prezydent Andrzej Duda. Polki liczą jednak na stanowisko pierwszej damy i córki prezydenckiej pary. Obywatele mieli nadzieję, że Dudowe jako kobiety wypowiedzą się na temat zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Czy rodzina zdecyduje się w końcu zabrać głos? Osoba z kancelarii premiera dała jednoznaczny komunikat.

- Prezydent jest na kwarantannie, ale jak będzie chciał coś przekazać, to na pewno się odezwie. Nikt w ich imieniu nie będzie się wypowiadał. Zarówno Andrzej Duda i Agata Duda sami się odezwą, jeśli będą chcieli - czytamy na stronie plotek.pl.

Te słowa mogą zaskoczyć wielu obywateli i internautów. W sieci już pojawiło się sporo memów żartujących z milczenia prezydenckiej pary. Porównano ich m.in. do kabaretowego trio "Ani Mru Mru".

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obowiązująca od blisko 30 lat ustawa aborcyjna zostanie zaostrzona. Decyzja ta spowodowała, że kobiety spodziewające się dziecka z genetyczną wadą płodu lub z jego poważnym uszkodzeniem nie będą mogły zdecydować się już na legalną terminację ciąży. W całej Polsce trwają protesty i strajki. Kobiety i mężczyźni wyszli na ulicę zarówno w wielkich miastach, jak i w małych miejscowościach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także