Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda przeżyła traumę w dzieciństwie. Ma związek z jej ojcem

Agata Kornhauser-Duda przeżyła traumę w dzieciństwie. Ma związek z jej ojcem

Agata Kornhauser-Duda
Agata Kornhauser-Duda
Źródło zdjęć: © AKPA | Niemiec
Aleksandra Lewandowska
10.10.2021 11:02

Choć o życiu Pierwszej Damy wciąż wiadomo niewiele, na jaw wyszły właśnie informacje, związane z jej dzieciństwem. Agata Kornhauser-Duda jako kilkuletnia dziewczynka była świadkiem aresztowania swojego ojca, Juliana Kornhausera. Co dokładnie stało się w jej domu?

Agata Kornhauser-Duda jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w świecie polskiej polityki. Żona prezydenta RP Andrzeja Dudy niewiele udziela się publicznie, a temat jej życia prywatnego nigdy oficjalnie się nie pojawia. Do mediów trafiły jednak właśnie nowe informacje związane z jej dzieciństwem, które dla kilkuletniej wówczas Kornhauser-Dudy, były traumatyczne.

Przeżyła traumę w dzieciństwie

Jedno z wydarzeń z dzieciństwa Agaty Kornhauser-Dudy zostało ujawnione przez Annę Nowak w autorskiej książce "Agata Kornhauser-Duda - Pierwsza Dama Rzeczypospolitej". Nowak opisała w niej m.in. wizytę milicji w mieszkaniu Kornhausterów w czasie stanu wojennego. Milicjantom otworzyła drzwi wówczas kilkuletnia Agata. Jak się okazało, milicja chciała rozmawiać wtedy z jej ojcem, Julianem Kornhauserem, poetą i wykładowcą akademickim.

- "Tato! Tato…! Milicja do ciebie!", zawołało skonsternowane dziecko, które stanęło jak skamieniałe w progu, przez co funkcjonariusze nie wiedzieli, czy przestawiać dziewczynkę i wejść, czy może czekać, aż samo ustąpi, dlatego stali cały czas w progu, co nie bardzo licowało z ich milicyjną godnością - opisała wydarzenie sprzed 40 lat w swojej książce Anna Nowak.

- "Po pana przyszliśmy", odpowiedział jeden z nich - czytamy.

Zatrzymanie ojca Agaty Kornhauser-Dudy

Julian Kornhauser został aresztowany w związku z domniemaną działalnością przeciwko władzy ludowej. To pierwszy raz, kiedy na jaw wyszły jakiekolwiek fakty z życia Pierwszej Damy RP, która nigdy nie porusza ich publicznie. Choć Agata Kornhauser-Duda już od sześciu lat pełni swoją funkcję u boku męża, wiadomo o niej jedynie tyle, że przed startem w wyborach Andrzeja Dudy przez wiele lat była nauczycielką języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów ogólnokształcących.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.