GwiazdyAgnieszka Wosińska grała Dorotę w "Klanie". Dziś jest nie do poznania

Agnieszka Wosińska grała Dorotę w "Klanie". Dziś jest nie do poznania

Agnieszka Wosińska wcieliła się w rolę zakonnicy w "Klanie"
Agnieszka Wosińska wcieliła się w rolę zakonnicy w "Klanie"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

31.03.2022 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Wosińska została zapamiętana przede wszystkim z roli zakonnicy w telenoweli "Klan". Mimo że aktorka już od ponad dziesięciu lat nie pokazuje się w produkcji, nadal kojarzona jest przede wszystkim jako siostra Dorota Lubicz. Wosińska udowadnia jednak, że jest w stanie wcielić się w zupełnie inne bohaterki.

Agnieszka Wosińska to polska aktorka, która zadebiutowała w 1991 roku, w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów "Odjazd" - produkcję zrealizowano w 1995 roku jako serial telewizyjny. Widzowie jednak doskonale pamiętają ją przede wszystkim jako zakonnicę, siostrę Dorotę Lubicz w telenoweli "Klan". Dziś aktorka ma na swoim koncie wiele innych ról.

Agnieszka Wosińska grała zakonnicę w "Klanie"

Siostra Dorota z "Klanu" była jedną z córek Marii i Władysława Lubiczów, a zarazem oczkiem w głowie ojca. W serialu wstąpiła do zakonu po tym, jak ojciec zmusił ją do zerwania zaręczyn, gdy wyszedł na jaw romans jej ówczesnego narzeczonego z Moniką.

Mimo że scenarzyści uśmiercili tę postać już w 2011 roku, widzowie wciąż pamiętają postać zakonnicy z "Klanu", a Agnieszka Wosińska nadal jest kojarzona przede wszystkim z tą rolą.

Wosińska zagrała m. in. w serialu "Diagnoza"
Wosińska zagrała m. in. w serialu "Diagnoza"© AKPA | Niemiec

Agnieszka Wosińska rozwinęła swoją karierę

Dzisiaj aktorka zupełnie nie przypomina jednak dawnej odtwórczyni roli Doroty Lubicz. Od tamtej pory jej kariera mocno się rozwinęła, a ona sama zagrała w wielu głośnych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Była częścią obsady m. in. takich filmów jak "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego, gdzie wcieliła się w rolę Poli Wróblewskiej, matki Oli czy dwóch filmach Kingi Dębskiej - "Moje córki krowy" - tam zagrała szamankę oraz "Plan B", gdzie wystąpiła jako terapeutka Klary.

Możemy ją także pamiętać z seriali. Zagrała Beatę, matkę Magdy w "Rodzince.pl", Olgę Karską w serialu "Belfer 2", anestezjolożkę Agnieszka Janiak w "Diagnozie", Wiesię Jarusik w "Żywiołach Saszy" czy wychowawczynię Róży w "Szadzi 2". Obecnie gra w "Papierach na szczęście".

Agnieszka Wosińska po "Klanie" zagrała w wielu filmach i serialach
Agnieszka Wosińska po "Klanie" zagrała w wielu filmach i serialach© AKPA | Jacek Kurnikowski

Agnieszka Wosińska przeszła przez lata również metamorfozę wyglądu. Dzisiaj jest blondynką, która nie stroni od mocniejszego makijażu i chętnie pozuje na ściankach.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także