Trwa ładowanie...

Akt oskarżenia wobec onkologa z Gdańska. Skrzywdził łącznie 88 kobiet

Po przesłuchaniu 3700 świadków i zbadaniu dokumentacji medycznej, onkologowi z Gdańska zarzucenie popełnienie 120 czynów. Prokuratura ustaliła, że skrzywdził łącznie 88 kobiet.
Share
Marek Ł.  nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstw
Marek Ł. nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstwŹródło: 123RF
d2b6vo6

Prokuratura zainteresowała się Markiem Ł. po raz pierwszy w 2014 roku. Wówczas jedna z jego pacjentek zgłosiła się na komistariat policji i opowiedziała o tym, co miało się dziać w gabinecie onkologa. Trzy lata później policja namierzyła 25 ofiar, a pół roku później było ich już 88.

Lekarz jest oskarżany m.in. o doprowadzenie kobiet podstępem do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej. Jak informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, do tych czynów dochodziło podczas badań przeprowadzanych w latach 2006-2017. Jedna z ofiar była poniżej 15 roku życia.

"Uzyskano opinie biegłych dotyczące oceny metodologii badań wykonywanych przez lekarza, wskazujące na nieprawidłowość jego zachowań" - dodaje prok. Wawryniuk.

d2b6vo6

Marek Ł. nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstw, a za popełnione czyny grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Choć Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystąpiła o areszt dla mężczyzny, sąd zdecydował się na dozór policyjny, poręczenie majątkowe w wysokości 20 tysięcy złotych i zawieszenie wykonywania zawodu chirurga onkologa. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b6vo6

Podziel się opinią

Share
d2b6vo6
d2b6vo6