ModaAlexander Wang współpracuje z Adidasem!

Alexander Wang współpracuje z Adidasem!

Alexander Wang współpracuje z Adidasem!

31.07.2016 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adidas nie ustaje w walce z Nike o palmę pierwszeństwa w świecie mody sportowej. I podczas gdy ta druga może pochwalić się lepszymi wynikami finansowymi, to niemiecka firma co chwilę elektryzuje branżę swoimi nowymi kolaboracjami. Tym razem kapsułową kolekcję zaprojektuje dla Adidasa Alexander Wang. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakie wzbudzają wszelkie inicjatywy Amerykanina, ma ona szansę stać się niekwestionowanym hitem.

Lada dzień minie rok odkąd Alexander Wang zrezygnował ze stanowiska dyrektora kreatywnego Balenciagi. Amerykański projektant swoją decyzję argumentował wtedy chęcią większego skupienia się na autorskiej marce i wszystko wskazuje na to, że stopniowo wciela w życie swoje założenia. W ostatnich kilku miesiącach ogłosił bowiem powstanie swojej debiutanckiej linii biżuterii, niedawno dowiedzieliśmy się także o jego planowej współpracy z Apple Music. To jednak nie koniec – już niedługo światło dzienne ujrzy kolekcja, jaką zaprojektował we współpracy z marką Adidas.

Ten news to z pewnością nie lada gratka dla fanów Wanga i wszystkich elektryzujących kolaboracji, jakimi w ostatnich latach raczyła nas niemiecka marka sportowa. Przypomnijmy – Adidas do grona swoich współpracowników zalicza Stellę McCartney, Mary Katrantzou, Pharrella Williamsa, Rafa Simonsa i oczywiście Kanyego Westa, którego projekty zapewniają marce rozgłos, o jakim do niedawna w ogóle nie śniła.

O kolekcji Wanga dla Adidasa na razie nie wiadomo za dużo – zarówno niemiecka firma, jak i sam projektant, są bardzo lakoniczni we wszelkich komentarzach. Ubrania i akcesoria pochodzące z limitowanej linii zaprezentowane zostaną na nowojorskim tygodniu mody 10. września – tuż po pokazie regularnej, jesiennej kolekcji Wanga. W skład kolekcji mają podobno wejść także nowe modele sneakersów.

Już nie możemy się doczekać i z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów!

Źródło artykułu:Fashion Post
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)