UrodaAlgi - morskie skarby

Algi - morskie skarby

Do wielu kosmetyków dostępnych na rynku dodawane są naturalne składniki takie jak błoto, oliwki, trufle, a także algi. Wyciągi z alg morskich przeznaczone są przede wszystkim dla osób spędzających dużo czasu w suchych pomieszczeniach, które mają kontakt z zanieczyszczonym powietrzem.

Algi - morskie skarby
Źródło zdjęć: © Thinkstock

Do wielu kosmetyków dostępnych na rynku dodawane są naturalne składniki takie jak błoto, oliwki, trufle, a także algi. Wyciągi z alg morskich przeznaczone są przede wszystkim dla osób spędzających dużo czasu w suchych pomieszczeniach, które mają kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Te czynniki negatywnie oddziaływają na ludzką skórę. Dlatego potrzebuje ona intensywnej regeneracji.

Pod nazwą alg kryją się różne gatunki glonów żyjących w morzu i wodach słodkich. Morskie glony to brunatnice, krasnorosty, spiruliny. Do słodkowodnych glonów zaliczamy chlorellę, którą stosuje się jako suplement diety i środek pomocniczy przy leczeniu różnych dolegliwości: infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, a także chorób reumatycznych i nadciśnienia.

Do celów pielęgnacyjnych organizmy te wykorzystywane są od niedawna dzięki profesorowi Claude'owi Chasse, znanemu oceanologowi, który odkrył, że zawierają one przyjazne dla naszej urody substancje, które można wykorzystać w przemyśle kosmetycznym. Glony stosowane w kosmetyce są sproszkowane do mikronowych rozmiarów, dzięki temu działają bardziej efektywnie.

Produkt uboczny mikronizacji to sproszkowane ściany komórkowe alg. Gdy zmiesza się je z wodą i pozostawi do zastygnięcia, powstanie galaretka. Znajduje ona swoje zastosowanie przy produkcji maseczek.

Glony morskie są cennym źródłem regulujących pracę skóry jodu, wapnia, miedzi i cynku oraz regenerujących naskórek witamin z grupy B i naturalnych przeciwutleniaczy, witamin C i E oraz beta–karotenu.

Algi możemy znaleźć w kremach, żelach, ampułkach, maseczkach, płynach do kąpieli, preparatach do masażu ciała, odżywkach do włosów, których głównym zadaniem jest intensywna regeneracja.

Są także składnikiem środków redukujących cellulit, ponieważ składnik wielu glonów - kwas alginowy - wspomaga usuwanie złogów tłuszczu i toksyn z organizmu. Ponadto zmniejszają zatrzymywanie płynów i poprawiają krążenie limfy.

Preparat antycellulitowy z wykorzystaniem alg można przygotować samodzielnie. Wystarczy algi przeznaczone do pielęgnacji ciała połączyć w proporcji 1:1 z wodą o letniej temperaturze, a potem wmasować w skórę.

Natomiast w salonie kosmetycznym popularnością cieszą się zabiegi Guam. Redukują skórkę pomarańczową, rozstępy, odtruwają organizm. Ciało pokrywa się algami, owija folią, okrywa pledem i pozostawia na godzinę. Potem zdejmuje się folię, a algi usuwa. Aby uzyskać zamierzony efekt, takie kompresy by powinno się nakładać kilka lub kilkanaście razy.

Glony morskie znajdują również swoje zastosowanie przy łagodzeniu objawów łuszczycy, a wyciąg z algi czerwonej pomaga w walce z trądzikiem i egzemą. Algi działają również kojąco na skórę podrażnioną słońcem, depilacją i goleniem.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)