Blisko ludziAneta Zając opublikowała fotografię babci. Data nie jest przypadkowa

Aneta Zając opublikowała fotografię babci. Data nie jest przypadkowa

Aneta Zając opublikowała fotogafię babci
Aneta Zając opublikowała fotogafię babci
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
01.08.2020 15:24

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Na 76. rocznicę Aneta Zając postanowiła udostępnić zdjęcie babci, która była sanitariuszką AK.

Na zdjęciu udostępnionym w mediach społecznościowych widzimy młodą dziewczynę z blond lokami. Tak właśnie wyglądała babcia Anety Zając w 1944 roku.

"Moja kochana babcia, sanitariuszka AK. Powstanie Warszawskie. Kompania AK 'KOSZTA', szpital polowy Moniuszki 11. Jestem dumna" – napisała aktorka.

Aneta Zając zazwyczaj na swoim profilu na Instagramie publikuje selfie. Rzadko dopatrzymy się tutaj zdjęć z synami, koleżankami czy kolegami po fachu. Tym bardziej cieszy nas to, że 1 sierpnia nie zapomniała o swojej babci. Internauci od razu stwierdzili, że kobiety są bardzo do siebie podobne. "Kopia babci", "niemal identyczne" – czytamy.

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

76. rocznica jest szczególna ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Uroczystości zatem mają bardziej kameralny charakter i odbywają się w różnych częściach stolicy. Dlatego wiele osób publikuje zdjęcia członków swojej rodziny, powstańców, w mediach społecznościowych, by choć w ten sposób oddać im hołd.

W sobotę o godz. 17, w godzinę "W", w całym mieście zawyją syreny alarmowe, a stolica odda cześć powstańcom warszawskim pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach.

Źródło artykułu:WP Kobieta