Blisko ludziAngelina Jolie odwiedziła Lwów. Reakcja tego chłopca jest hitem internetu

Angelina Jolie odwiedziła Lwów. Reakcja tego chłopca jest hitem internetu

Angelina Jolie wybrała się do Ukrainy by wesprzeć ofiary wojny
Angelina Jolie wybrała się do Ukrainy by wesprzeć ofiary wojny
Źródło zdjęć: © PAP
Marta Kutkowska

01.05.2022 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angelina Jolie jest znana ze swojego zaangażowania w pomoc humanitarną. Od momentu wybuchu wojny wspiera Ukrainę. Teraz postanowiła pojawić się tam osobiście i wesprzeć ofiary. Działania Angeliny obserwuje cały świat…, ale nie na wszystkich robią one wrażenie...

Angelina Jolie uważa, że jej moralnym obowiązkiem jest wykorzystywanie sławy i pieniędzy w celu niesienia pomocy. Angażuje się charytatywnie od 2001 r., kiedy to pojechała do Kambodży kręcić słynny "Tomb Raider". Ogrom biedy sprawił, że zainteresowała się losem uchodźców na całym świecie. Odwiedzała obozy nalegąjąc, by pozwolono jej przebywać w identycznych warunkach, jak ludzie, którym pomagała. Przelała milion dolarów na pomoc Afgańczykom. Teraz postanowiła z bliska przyjrzeć się losowi Ukraińców.

Angelina Jolie we Lwowie

Angelina Jolie Przebywała w Ukrainie od 30 kwietnia. Wcześniej była widziana na lotnisku Chopina w Warszawie. Podczas wizyty we Lwowie odwiedziła w szpitalu dzieci ranne w rosyjskim ataku na dworzec w Kramatorsku. Spotkała się też z uchodźcami, którzy wysiedli z pociągu ewakuacyjnego na stacji kolejowej. Podczas jednego z alarmów bombowych, musiała zostać ewakuowana do schronu.

Media relacjonowały każdy krok gwiazdy. Wiralowe stało się nagranie z jej wizyty w lokalnej kawiarni. Największe zainteresowanie wzbudziła nie aktorka, ale młody Ukrainiec, który całkowicie zlekceważył jej obecność - był zajęty przeglądaniem telefonu.

"Oto, co cię omija, gdy patrzysz w telefon" - napisał internauta, który udostępnił nagranie.

Angelina Jolie modli się za Ukrainę

Los ofiar rosyjskiego ataku na Ukrainę poruszył aktorkę. 

- Modlę się o zakończenie tej wojny. Tylko w ten sposób można powstrzymać cierpienie. To straszne, gdy widzimy, jaką cenę płacą dzieci – powiedziała Angelina Jolie podczas wizyty w rzymskim szpitalu Il Gesu, gdzie przebywały najmłodsze ocalone z Ukrainy dzieci. 

Marta Kutkowska, dziennikarka Wirtualna Polska

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także