ycipk-49x3zh

Anna Dereszowska o wydarzeniach z Paryża. "To jest porażające"

Wczorajszy pożar katedry Notre-Dame w Paryżu wstrząsnął wieloma osobami. Z całego świata płyną słowa wsparcia w stronę Francji, a wielu celebrytów publikuje w mediach wzruszające filmy i zdjęcia. Należy do nich Anna Dereszowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dereszowska jest uznaną aktorką, na stałe związaną z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie
Dereszowska jest uznaną aktorką, na stałe związaną z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie (ONS.pl)
ycipk-49x3zh

"Czy wy wiecie, co się wczoraj stało po południu?" - pyta na swoim Instastory Dereszowska. "Pewnie tak, bo trudno o tym nie wiedzieć, wszyscy o tym mówią... To jest porażające. Zgliszcza katedry Notre Dame w Paryżu. Potworne. Myślę, że dzisiaj wszyscy będziemy beczeć, patrząc na to, co zostało z katedry. Smutny dzień, mimo tego pięknego słońca".

Instagram.com
Podziel się

Wczoraj ok. godziny 19 zauważono płomienie wydobywające się z katedry. Ogień prawdopodobnie został zaprószony podczas prac remontowych, a za miejsce, w którym rozpoczął się pożar, uważa się fragment dachu tuż pod iglicą. Ta runęła po 63 minutach.

ycipk-49x3zh

Notre-Dame jest dla wielu symbolem zarówno Paryża, jak i Francji. Wczoraj wieczorem na ulicach słynnego miasta można było zauważyć setki osób klęczących i modlących się o ocalenie katedry.

Choć udało się uratować sporą część miejsca, m.in. dwie wieże czy kaplicę, dach runął, a po iglicy nie ma już śladu. Za najbardziej prawdopodobną przyczynę pożaru uważa się błąd robotników. Ogień ugaszono dopiero w okolicach godziny 4 rano.

ycipk-49x3zh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49x3zh

ycipk-49x3zh
ycipk-49x3zh