Trwa ładowanie...
d21njpg

Anna Dereszowska o wydarzeniach z Paryża. "To jest porażające"

Wczorajszy pożar katedry Notre-Dame w Paryżu wstrząsnął wieloma osobami. Z całego świata płyną słowa wsparcia w stronę Francji, a wielu celebrytów publikuje w mediach wzruszające filmy i zdjęcia. Należy do nich Anna Dereszowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dereszowska jest uznaną aktorką, na stałe związaną z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie
Dereszowska jest uznaną aktorką, na stałe związaną z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie (ONS.pl)
d21njpg

"Czy wy wiecie, co się wczoraj stało po południu?" - pyta na swoim Instastory Dereszowska. "Pewnie tak, bo trudno o tym nie wiedzieć, wszyscy o tym mówią... To jest porażające. Zgliszcza katedry Notre Dame w Paryżu. Potworne. Myślę, że dzisiaj wszyscy będziemy beczeć, patrząc na to, co zostało z katedry. Smutny dzień, mimo tego pięknego słońca".

Instagram.com

Wczoraj ok. godziny 19 zauważono płomienie wydobywające się z katedry. Ogień prawdopodobnie został zaprószony podczas prac remontowych, a za miejsce, w którym rozpoczął się pożar, uważa się fragment dachu tuż pod iglicą. Ta runęła po 63 minutach.

d21njpg

Notre-Dame jest dla wielu symbolem zarówno Paryża, jak i Francji. Wczoraj wieczorem na ulicach słynnego miasta można było zauważyć setki osób klęczących i modlących się o ocalenie katedry.

Choć udało się uratować sporą część miejsca, m.in. dwie wieże czy kaplicę, dach runął, a po iglicy nie ma już śladu. Za najbardziej prawdopodobną przyczynę pożaru uważa się błąd robotników. Ogień ugaszono dopiero w okolicach godziny 4 rano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21njpg

Podziel się opinią

Share

d21njpg

d21njpg