GwiazdyAnna Kalczyńska mówi o zbrodni w Buczy. "Tyle jestem im winna"

Anna Kalczyńska mówi o zbrodni w Buczy. "Tyle jestem im winna"

Anna Kalczyńska podzieliła się osobistymi przemyśleniami o wojnie w Ukrainie
Anna Kalczyńska podzieliła się osobistymi przemyśleniami o wojnie w Ukrainie
Źródło zdjęć: © Instagram | annakalczynskam

05.04.2022 07:36, aktual.: 05.04.2022 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Kalczyńska nie ucieka przed tematem wojny. Przeciwnie, w swoich mediach społecznościowych dzieli się przemyśleniami i publikuje zdjęcia i relacje na temat sytuacji w Ukrainie czy pomocy uchodźcom. Tym razem dziennikarka odniosła się do odkrytej ostatnio zbrodni w Buczy.

Anna Kalczyńska jest dziennikarką znaną przede wszystkim z prowadzenia porannego programu "Dzień dobry TVN". Na Instagramie obserwują ją 193 tysiące użytkowników. W mediach społecznościowych Kalczyńska dzieli się swoją codziennością, ale często zabiera także głos na bieżące tematy, nie uciekając od tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Od wybuchu wojny w Ukrainie publikuje posty i relacje na temat sytuacji na froncie oraz pomocy uchodźcom.

Anna Kalczyńska o zbrodni w Buczy. "Przed nami wiele okrucieństw"

Anna Kalczyńska w poniedziałek 4 marca odniosła się do przerażającej zbrodni w Buczy. W mieście znaleziono setki ciał zamordowanych cywili. Dziennikarka zabrała głos na ten temat na swoim InstaStories i podzieliła się z obserwującymi swoim smutkiem.

"Co czujecie dzisiaj? Ja się czuję świadoma. Odpowiedzialna. Słyszałam krzyk tych, którym odebrano głos. Tych, którzy leżą twarzą do ziemi. Zapamiętam. Tyle jestem im winna" - napisała przy swoim zdjęciu dodanym do relacji.

"Bucha. Będą kolejne mordowania cywilów. Przed nami wiele okrucieństw i przerażających obrazów" – podkreśliła.

Anna Kalczyńska odniosła się w relacji do zbrodni w Buczy
Anna Kalczyńska odniosła się w relacji do zbrodni w Buczy© Instagram | annakalczynskam

Kalczyńska jest przerażona artykułem z prokremlowskiego RIA Novosti

Kalczyńska udostępniła także tłumaczenia fragmentów wstrząsającego artykułu z prokremlowskiej agencji RIA Novosti. "Tekst trafił do nas dzięki białoruskiemu dziennikarzowi Tadeuszowi Giczanowi" - wyjaśniła.

Z artykułu wynika, że Rosja powinna stawić stanowczy opór wobec sprzeciwiającej się ludności ukraińskiej i zlikwidować Ukrainę jako państwo. "Denazyfikacja oznacza deukrainizację. Ukraińcy to sztuczny konstrukt antyrosyjski, nie powinni posiadać tożsamości narodowej" - cytuje Kalczyńska na stories. - "Uwolnione terytorium nie powinno nosić nazwy Ukraina. Denazyfikacja powinna potrwać całe pokolenie, co najmniej 25 lat".

Kalczyńska wyznaje wprost, że artykuł ją przeraził. Ma jednak nadzieję, że opisany w nim scenariusz się nie zrealizuje. "Wydaje mi się, że dobro musi zwyciężyć, bo to zło jest oparte na takim kłamstwie i zrodziło się w tak chorych umysłach, że nie wytrzyma czasu. Czas weryfikuje wszystko. Czas jest siłą" - komentuje.

Anna Kalczyńska podzieliła się z internautami swoimi refleksjami
Anna Kalczyńska podzieliła się z internautami swoimi refleksjami© Instagram | annakalczynskam

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także