WP

Antykoncepcja awaryjna dostępna w automatach. Amerykanki kupią ją w ten sam sposób co batony i napoje w puszce

Amerykańskie studentki będą miały możliwość zakupu antykoncepcji awaryjnej w automatach. Maszyny podobne do tych, w których zakupić można napoje i przekąski ulokowane zostaną na terenie jednego z uniwersytetów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce antykoncepcja awaryjna dostępna jest wyłącznie na receptę
W Polsce antykoncepcja awaryjna dostępna jest wyłącznie na receptę (123RF)
WP

Antykoncepcja awaryjna od jakiegoś czasu dostępna jest w Polsce wyłącznie na receptę. Oznacza to, że Polki, które chcą uniknąć niechcianej ciąży, muszą być przygotowane na wizytę u lekarza. Ich amerykańskie koleżanki są w dużo lepszej sytuacji. Pigułka 72 h dostępna jest w Stanach Zjednoczonych bez recepty. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że Amerykanki kupią leki jeszcze prościej.

Przedstawicielka rady studentów Uniwersytetu Yale poinformowała niedawno, że studentki będą miały możliwość zakupu tabletek o nazwie “Plan B” na terenie kampusu. Sprzedawane one będą w automatach podobnych do tych, w których zakupić można Coca-Colę czy czekoladowe batoniki. Całodobowa dostępność maszyn z pewnością wpłynie na skuteczność przyjmowanych leków. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że antykoncepcja awaryjna jest najbardziej skuteczna w pierwszych godzinach po stosunku.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP