Blisko ludziAntykoncepcja awaryjna dostępna w automatach. Amerykanki kupią ją w ten sam sposób co batony i napoje w puszce

Antykoncepcja awaryjna dostępna w automatach. Amerykanki kupią ją w ten sam sposób co batony i napoje w puszce

Antykoncepcja awaryjna dostępna w automatach. Amerykanki kupią ją w ten sam sposób co batony i napoje w puszce
Źródło zdjęć: © 123RF

06.12.2018 10:54, aktual.: 06.12.2018 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańskie studentki będą miały możliwość zakupu antykoncepcji awaryjnej w automatach. Maszyny podobne do tych, w których zakupić można napoje i przekąski ulokowane zostaną na terenie jednego z uniwersytetów.

Antykoncepcja awaryjna od jakiegoś czasu dostępna jest w Polsce wyłącznie na receptę. Oznacza to, że Polki, które chcą uniknąć niechcianej ciąży, muszą być przygotowane na wizytę u lekarza. Ich amerykańskie koleżanki są w dużo lepszej sytuacji. Pigułka 72 h dostępna jest w Stanach Zjednoczonych bez recepty. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że Amerykanki kupią leki jeszcze prościej.

Przedstawicielka rady studentów Uniwersytetu Yale poinformowała niedawno, że studentki będą miały możliwość zakupu tabletek o nazwie “Plan B” na terenie kampusu. Sprzedawane one będą w automatach podobnych do tych, w których zakupić można Coca-Colę czy czekoladowe batoniki. Całodobowa dostępność maszyn z pewnością wpłynie na skuteczność przyjmowanych leków. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że antykoncepcja awaryjna jest najbardziej skuteczna w pierwszych godzinach po stosunku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także