UrodaAntyperspirant w czterech odsłonach. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?

Antyperspirant w czterech odsłonach. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?

Antyperspirant w czterech odsłonach. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Sylwia Ścibak
04.09.2018 14:25, aktualizacja: 05.09.2018 10:40

Antyperspiranty występują najczęściej w trzech formach: w aerozolu, w sztyfcie i w kulce. Mniej popularne, ale również skuteczne, są egzemplarze w kremie. Sprawdź, który typ spełni twoje oczekiwania.

Antyperspirant w aerozolu

Antyperspiranty w aerozolu kupowane są chyba najczęściej. Aerozol wysycha w ciągu kilku sekund i zwykle pozostawia piękny zapach, ale często zawiera alkohol, który może podrażniać skórę. Nie zaleca się więc stosowania go tuż po depilacji, a osoby ze skórą skłonną do podrażnień powinny raczej wybierać kosmetyki w innych formach. Znakomita część produktów dostępnych na rynku nie pozostawia na ubraniach białych ani żółtych śladów. Aerozole są jednak mało dyskretne i zajmują sporo miejsca w kosmetyczce, więc pod tym względem przegrywają z niewielkimi kulkami czy sztyftami. Kosmetyki w aerozolu mają jeszcze jedną zaletę: mogą być używane przez kilka osób.

Antyperspirant w kulce

Antyperspiranty w kluce są niewielkie i bardzo wygodne w użyciu, dlatego przydają się w podróży. Można je dyskretnie zastosować praktycznie w każdej chwili. Antyperspirant w kulce zawiera płynną, klejącą substancję, która wysycha nieco dłużej aniżeli spray, dlatego warto odczekać kilka minut zanim nałoży się bluzkę, koszulę czy sweter. Tego typu kosmetyki zwykle lepiej chronią przed potem oraz przykrym zapachem i są też łagodniejsze. Antyperspirant w kulce to preparat przeznaczony tylko dla jednej osoby, więc ze względów higienicznych nie powinniśmy się nim dzielić.

Antyperspirant w sztyfcie

Sztyft działa podobnie jak kulka, jednak zamiast lepkiej substancji zawiera suchy talk, który wchłania pot. Trzeba jednak stosować go z umiarem, ponieważ może się kruszyć i odznaczać na ubraniach. Sztyft jest bardzo skuteczny, równie dyskretny co kulka, a ponadto delikatniej działa na skórę. Również nie powinniśmy go nikomu pożyczać.

A może antyperspirant w kremie?

Antyperspirant w kremie to alternatywa dla wyżej wymienionych form. Jest bardzo delikatny, dlatego oprócz ochrony przed potem oraz przykrym zapachem zapewnia też subtelną pielęgnację. Krem, podobnie jak substancja zawarta w antyperspirancie kulkowym, powinien wyschnąć całkowicie zanim założymy ubrania.

Obraz
© WP.PL | WP.PL