UrodaAtrakcyjna intymność. Lifting, który przywraca pewność siebie

Atrakcyjna intymność. Lifting, który przywraca pewność siebie

Atrakcyjna intymność. Lifting, który przywraca pewność siebie

28.10.2017 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dziś nie budzą już tyle emocji co jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Dzięki nim możemy pozbyć się wielu defektów bez interwencji chirurgicznej, dopełnić codzienną pielęgnację i opóźnić efekty starzenia. Jest jednak coś, co mimo rosnącej świadomości wciąż wywołuje rumieniec na wielu twarzach – ginekologia estetyczna, która niestety wciąż bardzo często niesłusznie traktowana jest jak odpowiedź na chorobliwe fanaberie. Dziś chciałbym ją nieco odczarować i przybliżyć Wam jeden z zabiegów kobiecych miejsc intymnych.

Każda z Was chce być atrakcyjna, dlatego każdego dnia starannie pielęgnujecie swoje ciało, dbacie o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, staracie się znaleźć czas na relaks i pamiętacie o tym, jak ważny jest zdrowy sen. Dzięki rosnącej świadomości wiecie również jak troszczyć się o swoje zdrowie i staracie się pamiętać o tym, jak ważna jest profilaktyka. Jesteście również świadome tego, że piękno to nie tylko to, co możemy zauważyć gołym okiem, ale również to co mamy w środku, dlatego staracie się również dbać o swoją sferę duchową. Wciąż jednak bardzo rzadko mówicie o tym, jak ważna dla Was jest również atrakcyjność intymna, wstydzicie się rozmawiać o zmianach, jakie powstają wraz z upływającym czasem, ciążą i poradami. Niestety to właśnie problemy związane ze sferą intymną często sprawiają, że tracicie pewność siebie i nie czujecie się w pełni kobiece. Dlatego chciałbym, żebyście wiedziały o tym, że dziś istnieją już proste, bezpieczne i bardzo mało inwazyjne sposoby na to, aby zadbać również o swoją atrakcyjność intymną i dzięki temu poprawić nie tylko swoje samopoczucie, ale również doznania seksualne.

To nie jest powód do wstydu
Przez całe życie w organizmie kobiety zachodzi szereg zmian spowodowanych okresem dojrzewania, ciążą, porodem, przekwitaniem i naturalnym procesem starzenia. Większość z nich to zmiany, o których kobiety potrafią swobodnie rozmawiać, bez skrępowania szukają rozwiązań, które pomogą im łagodnie przejść przez okres dojrzewania, poradzić sobie ze zmianami nastrojów, czy pogarszającym się stanem skóry; dbać o ciało w czasie ciąży; zrzucić zbędne kilogramy i szybko wrócić do formy po porodzie; złagodzić objawy menopauzy i opóźnić efekty starzenia. Problem pojawi się, wtedy kiedy zmiany zachodzące w organizmie, pozostawiły swoje odbicie na miejscach intymnych. Wiele kobiet (i nie tylko) uważa, że to nie są tematy, o których powinno się mówić głośno, a zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są niezdrową fanaberią, która może wywołać zgorszenie w najbliższym otoczeniu. Tymczasem problemy związane z miejscami intymnymi, mogą mieć wpływ na zdrowie, zwiększając ryzyko wystąpienia infekcji, sprawiać dyskomfort i ból podczas stosunku, zmniejszać doznania seksualne, być powodem do wstydu i wycofania a przez to powodować również szereg problemów natury psychicznej. Dlatego Kochane Panie, naprawdę nie ma się czego wstydzić, a zamiast zamykać się w sobie, warto poszukać rozwiązania Waszego problemu.

Po porodzie wszystko się zmieniło
Bardzo wiele kobiet, choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że dawno już wróciły do formy po porodzie, tak naprawdę wciąż nie czują się w pełni kobieco. Unikają zbliżeń ze swoim partnerem, wstydzą się rozmawiać o seksie i zamykają się w sobie.
Przyczyną często jest zmiana wyglądu miejsc intymnych, rozluźnienie wejścia pochwy i spadek napięcia mięśni krocza, co po porodzie, zwłaszcza jeśli nie był to Wasz pierwszy raz, lub konieczne było nacięcie krocza, jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Napięcie mięśni okolic krocza spada również wraz z wiekiem i wtedy też staje się przyczyną zmian w wyglądzie oraz niekorzystnie wpływa na życie seksualne. Rozwiązaniem tego problemu może być zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, dzięki któremu w prosty i szybki sposób możemy poprawić nie tylko wygląd miejsc intymnych, ale również przywróci pełnię satysfakcji z życia seksualnego dla obojga partnerów.

Liftingujące nici
Lifting okolic wejścia pochwy, który możecie wykonać w mojej klinice Holistic Clinic, ze względu na doskonałe efekty porównywany jest do zabiegów chirurgicznych. W odróżnieniu od nich jest jednak zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych rozpuszczalnych nici liftingujących, zaopatrzonych w maleńkie haczyki ułożone w dwóch kierunkach, które pozwalają utrzymywać niciom stałą pozycję.

Jak wygląda zabieg?
Pacjentka, która zgłosi się do kliniki, w pierwszej kolejności przede wszystkim zostanie dokładnie zbadana, a lekarz porozmawia z nią o problemie, który skłonił ja do podjęcia decyzji o wykonaniu zabiegu i zbierze dokładny wywiad na temat stanu jej zdrowia. Konieczne będzie również wykonanie zleconych badań i przedstawienie wyników aktualnej cytologii. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na umieszczeniu nici liftingującej przez bardzo płytkie nacięcia oraz zamknięciu ich malutkimi szwami. Dla uzyskania zadowalającego efektu zazwyczaj wystarcz zastosowanie jednej nici, jeśli jednak defekt jest duży, może okazać się że konieczne będzie założenie dwóch. Zastosowanie specjalnych rozpuszczalnych nici gwarantuje uzyskanie doskonałych efektów od razu po zakończeniu zabiegu. Na tym jednak nie koniec nici rozpuszczając się, pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingu tkanki, który utrzymuje się nawet przez kilka lat już po całkowitym rozpuszczeniu się nici.

Powrót do pełnej sprawności
Zabieg jest bardzo mało inwazyjny, dlatego do normalnej aktywności można powrócić już po kilku dniach od jego wykonania, po kilku tygodniach natomiast można rozpocząć aktywność seksualną. Zabieg powinno się przeprowadzić w pierwszej fazie cyklu, a po jego wykonaniu przez kilka tygodni stosować płyn do higieny intymnej o działaniu antybakteryjnym.
Naprawdę nie ma się czego wstydzić, ginekologia estetyczna oferuje Wam zabiegi, które mogą poprawić komfort Waszego życia i pozytywie wpłynąć na Wasze zdrowie. Czasem naprawdę warto się przełamać i porozmawiać o swoich dolegliwościach intymnych z doświadczonym specjalistą, który pomoże Wam znaleźć najlepsze dla Was rozwiązanie.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (229)