Trwa ładowanie...
d58sodt

"Ava mówiła o przetrwaniu i pasji do życia". Weronika Rosati dołączyła do akcji #GdybyNieKsiążka

#GdybyNieKsiążka to odpowiedź Wirtualnej Polski na nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. Akcja ma na celu pokazanie, co konkretna książka zmieniła w naszym życiu. Weronika Rosati wybrała "Wyznania intymne" – zbiór rozmów z aktorką Avą Gardner.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weronika Rosati bierze udział w akcji Wirtualnej Polski #GdybyNieKsiążka
Weronika Rosati bierze udział w akcji Wirtualnej Polski #GdybyNieKsiążka (WP.PL)
d58sodt

Jaka książka miała największy wpływ na nasze życie? Która nas ukształtowała? Dzięki której dokonywaliśmy właściwych wyborów, prywatnie i zawodowo? Te pytania zadaliśmy osobom ze świata kultury, sportu czy biznesu. Jedną z nich była Weronika Rosati. 35-letnia aktorka postawiła na "Wyznania intymne", czyli rozmowy z Avą Gardner.

#

GdybyNieKsiążka – Weronika Rosati

– Książka, która wywarła na mnie ogromny wpływ, to “Wyznania intymne", czyli zbiór rozmów z aktorką Avą Gardner – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Weronika Rosati. – Czytałam ją tuż po moim wypadku i w czasie pobytu w szpitalu, ze złamaną nogą w 2013 roku. Była to dla mnie bardzo ważna lektura, bo Ava mówiła tam o przetrwaniu i bezgranicznej pasji do życia mimo przeciwności losu. Książka jest idealna dla kinomanów – dodaje.

d58sodt

Amerykańska gwiazda filmowa i piosenkarka robiła zawrotną karierę w latach 40. i 50. Wielu zwracało uwagę wyłącznie na jej urodę, a niesłusznie. Gardner była zdecydowanie kimś więcej niż symbolem seksu.

Rosati od lat walczy z podobną łatką. Po niezwykle trudnych doświadczeniach w życiu osobistym, zdecydowała się stanąć w obronie ofiar przemocy domowej. Najpierw udzieliła poruszającego wywiadu na łamach Wysokich Obcasów, w którym oskarżyła partnera i ojca jej córki o znęcanie się nad nią. Odwaga Rosati została doceniona, ona sama założyła fundację Siła Kobiety, w kapitule której zasiadła m.in. prof. Magdalena Środa.

d58sodt

60 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Razem możemy to zmienić! Wirtualna Polska dedykuje akcję #GdybyNieKsiążka Oldze Tokarczuk, laureatce Literackiej Nagrody Nobla za 2018 r. Wierzymy, że to właśnie książki sprawiają, że stajemy się tymi, kim jesteśmy. A jaka najważniejsza książka w Twoim życiu? Czekamy na tytuły i zdjęcia na #dziejesię.

Akcja Wirtualnej Polski WP.PL
Akcja Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d58sodt

Podziel się opinią

Share

d58sodt

d58sodt